Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Znovuobjevení vašeho účesu

Nové účesy
Kristin Cavallari
© Getty Images

Rutina má svá pozitiva. Ale čeho je moc, toho je příliš. Udělejte krok dopředu, odvažte se a překvapte sama sebe zcela novým účesem! Změnit běžnou úpravu vlasů a vyzkoušet nové alternativy je totiž velmi zábavné. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak vytvořit zajímavý účes a oživit tak svůj vzhled.

 • Experiment už ze své definice má být cestou jak dosáhnout nových obzorů, aniž byste tušili, jak dopadne výsledek nebo je to způsob, jak dokázat pravdivost hypotézy. Účesové experimenty Vám mohou otevřít nové obzory a dokázat, že změna je dobrá. Odvažte se, budete vypadat pro změnu jinak!

  Jakmile začnete experimentovat s novými účesy, zažijete spoustu legrace zjišťováním, jak budou účesy, které vidíte na svých přátelích, celebritách, modelkách, kolegyních nebo kolemjdoucích vypadat na Vás. Experimenty mají ve zvyku vést k neočekávaným výsledkům, díky kterým získáte nové nápady k dalšímu experimentování a další zábavě. I nepříliš zdařilé experimenty mohou být poučné. Ale ještě jednou, experimenty mohou splnit očekávání a dát Vám pocit hrdosti na nový výsledek. Zkrátka, nemůžete nic ztratit.

 • Inspirace

  Vše co potřebujete je nápad. Co byste rádi se svými vlasy provedli? Jak chcete svůj účes a vzhled změnit? Chtěli byste narovnat své kadeře, použít gel ke sčesání své ofiny dozadu nebo do stran nebo učesat své středně dlouhé vlasy do culíku na straně? Možná byste raději vyzkoušeli jeden z trendy zapletených účesů nebo sepnuli své vlasy sponkami jen na stranu nebo si učesali částečný výčes nebo drdol? Existuje bezpočet variací na culík, které můžete vyzkoušet. Důležitá otázka je, zda chcete vypadat pohodově, vyzývavě, nevinně, energicky, elegantně nebo jen chytře a nekomplikovaně.

  Doufáme, že se zhlédnete v některé z fotografií v naší galerii. Každá z hvězd je vyfocena se dvěma různými účesy a vypadá tak pokaždé zcela jinak.

  Nejste si jistí, jak byste vypadali ve stylovém uhlazeném účesu? Náš top vlasový stylista Armin Morbach Vám ve svém názorném videu ukáže, jak takový účes vytvořit.

 • Video: Jak učesat drdol třemi různými způsoby

 • Galerie: Různé účesy – různé role hvězd

  Nové účesy: Kate Upton

  © Getty Images  

  Nový účes: Jemné vlny nebo vlasy hozené dozadu na stranu

  Kate Upton na levé fotografii má pohodové plážové vlny. Na fotce vpravo jsou její vlasy hozené dozadu a přichyceny na straně.

   

  Plážové vlny vytvoříte pomocí kulmy s velkým průměrem. Nenatáčejte vlasy až do konců, konce vlasů si podržte prsty.

   

  Vlasy sčesané a sepnuté na straně: Pevně vlasy sčesejte dozadu k jedné straně a zajistěte dvěma pinetkami upevněnými ve tvaru kříže. Poletující vlasy můžete zkrotit voskem nebo gelem na vlasy. Pro dostatečnou fixaci a lesk vlasy nakonec přestříkejte extra lesklým lakem na vlasy.

  Nové účesy: Kristin Cavallari

  © Getty Images  

  Nový účes: Rovné a rozpuštěné nebo uhlazený culík

  Na fotografii vlevo jsou vlasy Kristin Cavallari vyfoukané do rovna a rozpuštěné. Vpravo má vlasy učesané do pevného culíku s mnoha velkými vlnami.

   

  Rozpuštěné vlasy: Vlasy při vysoušení pročesávejte širokým kartáčem. Pak svými prsty naneste vosk na vlasy, prsty projeďte vlasy od kořínků až ke konečkům. Vlasy trochu rozcuchejte a zvýrazněte jednotlivé pramínky.

   

  Vlasy stažené do culíku: S pomocí kulmy na vlasy nebo velkých natáček vytvořte velké vlny od výše ramen dolů. Po sundání natáček vlasy několikrát projeďte svými prsty a vytvořte velké vlny. Nyní vlasy vyčesejte do vysokého culíku. Culík zajistěte gumičkou. Nakonec použijte lak na vlasy s extra leskem.

  Nové účesy: Rooney Mara

  © Getty Images  

  Nový účes: Rovná ofina nebo uhlazená patka

  Rooney Mara má na obrázku vlevo učesaný drdol s precizně střiženou ofinou a její vlasy jsou bez pěšinky. Na fotce vpravo má vlasy rozdělené pěšinou hluboko na levé straně a nagelovaná ofina je učesána do strany a dozadu.

   

  Drdol s rovnou ofinou: Do vlasů naneste vosk, vytvořte drdol a vyrovnejte každičký neposlušný pramínek vlasů.

   

  Uhlazená patka: Vlasy se pokuste dostat do požadovaného tvaru už při vysoušení. Naneste gel na vlasy a učešte je tak, aby zůstaly uhlazené co nejblíže pokožce.

  Nový účes: Rachel McAdams

  © Getty Images  

  Nový účes: Kudrny nebo částečně sepnuté vlasy

  Obrázek vlevo: Rachel McAdams na setkání s fanoušky dorazila s kudrnatými vlasy rozdělenými pěšinkou uprostřed. Pro červený koberec změnila účes do rovna a vlasy částečně vzadu sepnula.

   

  Vlnité vlasy: Do ručníkem vysušených vlasů naneste pěnu pro vlnité vlasy a nechte vlasy volně uschnout. Pak vlasy vytvarujte s pomocí svých prstů (vlasy nerozčesávejte kartáčem).

   

  Uhlazené částečně sepnuté vlasy: Do vlhkých vlasů naneste objemovou pěnu a vlasy vyfoukejte s pomocí kulatého kartáče, kterým budete vlasy od kořínků ke konečkům pročesávat.