Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Stylové účesy s vlasy na stranu

Side Swept
Cary Delevinge nosí ležérní vlnitý blond účes s vlasy hozenými na stranu přes pravé rameno. Vlasy vzadu zeširoka drží dvě zářivé sponky.
© Getty Images

Hodit si vlasy přes rameno je pro ženy s dlouhými vlasy téměř přirozeným pohybem. Ať rovné, vlnité nebo kudrnaté, zapletené nebo rozpuštěné, hozené přes jedno rameno vždy vypadají úchvatně a žensky. Možná budete chtít vyzkoušet jeden z mnoha verzí účesu s vlasy hozenými na stranu z naší galerie.

 • Vlasy mohou být hozené na stranu, až jsou rovné, vlnité, kudrnaté nebo zapletené. Vlasy na straně mohou být součástí účesu pro každou příležitost. V téměř všech případech asymetrie dodá účesu hravý stylový prvek. Přirozená hravost vyzývá ke kreativitě, užijte si to!

 • Stylové účesy s vlasy na stranu

  Existuje mnoho způsobů, jak nosit vlasy na straně. Pokud je pěšinka součástí účesu, vlasy se obvykle přehazují přes rameno naproti pěšince. Pro tento účes je třeba mít vlasy dlouhé tak, aby alespoň dosahovaly trochu pod ramena. Existuje také mnoho způsobů jak vlasy vzadu na hlavě zajistit. Můžete použít téměř neviditelné tenké pinetky nebo naopak zvýraznit účes vlasovou bižuterií nebo zajímavým doplňkem.

  Vlasy mohou být sepnuté na stranu volně nebo pevně nebo mohou být zatočené či spletené zatímco směřují na opačnou stranu hlavy. Pokud jsou vlasy vzadu pevně stažené na jednu stranu, může takový účes vypadat jako podstřih. Rosario Dawson (poslední foto v galerii) šla ještě o krok dále a vlasy nad jedním uchem vyholila.  

  Vlasy na straně mohou splývat tak, jak je příroda stvořila, nebo v podobě plážových vln, luxusních vln, uhlazených vlasů nebo kudrn, podle toho co se vám líbí, nebo podle příležitosti. Obzvlášť hravá verze účesu s vlasy na stranu má vlasy volně nebo pevně spletené do copánku.

  Účesy s vlasy na stranu mohou mít ofinu nebo jen pramen vlasů částečně zakrývající čelo splývající v bohatých vlnách.

  Vaše kreativita nemusí mít hranice. Prostě vyzkoušejte různé verze účesu s vlasy na stranu, abyste mohla vybrat variantu, která Vám bude nejvíce slušet. Stylingová pěna, pudr pro objem a vosk na vlasy vám mohou při tvoření účesu pomoci, protože s nimi budou vaše vlasy zvladatelnější a budou mít požadovaný zářivý lesk.

 • Galerie: Stylové účesy s vlasy na stranu

  Vlasy na stranu + Kristen Stewart

  © Getty Images  

  Dlouhé vlasy zatočené na jednu stranu

  Kristen Stewart zatočila jemné vlny svých bohatých tmavých vlasů směrem dozadu. Své zatočené vlasy zajistila neviditelnými pinetkami a zbytek vlasů nechala splývat přes levé rameno. Dlouhé vlasy jsou svůdně zatočené na jednu stranu.

  Vlasy na stranu + Maika Monroe

  © Getty Images  

  Zapletený účes s vlasy na stranu

  Maika Monroe (dřívější přítelkyně Zaca Efrona) vypadá jako nevěsta. Její blond vlasy jsou na levé straně spletené do francouzského copu směrem dozadu. Vlasy pak volně splývají přes její pravé rameno.

  Vlasy na stranu + Angela Lindvall

  © Getty Images  

  Culík na stranu

  Americká modelka Angela Lindvall si své vlasy na straně sepnula do ležérního culíku.

  Vlasy na stranu + Reese Witherspoon

  © Getty Images  

  Vlnité vlasy na straně

  Účes Reese Witherspoon s vlasy na stranu má slavnostní charakter. Velké poskakující vlny jsou zářivě lesklé.

  Vlasy na stranu + Carly Rae Jepsen

  © Getty Images  

  Účes s vlasy na stranu s bohatou dlouhou ofinou

  Kanadská zpěvačka Carly Rae Jepsen ("Call Me Maybe") ukazuje zajímavou verzi účesu s vlasy na stranu. Její dlouhé černé vlasy splývají se zatočenými konci přes levé rameno. Její dlouhá ofina je nejvýraznějším prvkem tohoto účesu.

  Vlasy na stranu + Nina Dobrev

  © Getty Images  

  Dlouhé vlasy na straně

  Herečka a modelka Nina Dobrev ("Upíří deníky") si své dlouhé tmavé vlasy hodila přes pravé rameno. Stylový účes z 80. let má hluboko posazenou pěšinku na straně. Vlasy nad čelem se ve velké vlně klenou a pak se připojují k ostatním vlasům splývajícím na straně.

  Vlasy na stranu + Marley Shelton

  © Getty Images  

  Středně dlouhé vlasy na straně

  Herečka Marley Shelton ("Vřískot 4") je důkazem, že lze vytvořit účes s vlasy na stranu také ze středně dlouhých vlasů. Použila vosk na vlasy, aby vlasy lépe držely sčesané na jednu stranu. Splývající vlasy na druhé straně jsou vlnité a podtočené.

  Vlasy na stranu + Rosario Dawson

  © Getty Images  

  Podstřižená verze účesu s vlasy na stranu

  Newyorčanka Rosario Dawson ("Sin City", "Trans") šla ještě o krok dál, pokud jde o účes s vlasy na stranu. Místo aby všechny vlasy stáhla dozadu na stranu, vlasy si nad levým uchem vyholila. Její husté tmavé vlasy tak splývají přes pravé rameno v ležérních plážových vlnách. Za takovým asymetrickým účesem se jistě každý otočí.