Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Styl a účesy 80. let

Účesy 80. let
Barevné pramínky, okázalý make-up a výrazně nalakované nehty jsou pro 80. léta typická (vlevo). Vpravo je ukázka umírněné verze stylu s růžovými rty, jemnými vlnami a tričkem s nápisem.
© Getty Images

Nyní přichází správný čas na dobrodružství s barevnou a výraznou módou. Není lepší inspirace, jak vyrazit a ukázat svoji barvitou a odvážnou stránku, než móda 80. let. I když nejsou módní vlny zrovna vaším šálkem kávy, možná se vám přesto budou líbit naše jemnější verze stylu 80. let!

 • Všechno je možné! To je motto divokých 80. let. S tolika barevnými módními a účesovými kreacemi najednou není divu, že některé z těchto modelů mohou být daleko za hranicí vkusu. Mezi nejoblíbenější módní prvky 80. let patří nadměrné blejzry, legíny a overaly. Většina žen najde pár starých a nových verzí takových kousků vzadu ve skříni. Účesy 80. let jsou objemné, opět hozené na stranu a přední vlasy jsou kratší než vlasy vzadu.

  Krepaté vlny jsou pro 80. léta typické. V naší foto galerii vám ukážeme krepaté vlny a další účesy 80. let.

 • Galerie: Účesy inspirované 80. léty

  Účesy 80. let: Krepaté vlny

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Účesy 80. let: Krepaté vlny

  Zpěvačka Annie Clark (vlevo) a modelky na přehlídce Stelly McCartney (vpravo) nosí krepaté vlny. Annie Clark natočila své vlasy a vytvořila účes, jakoby vstala z postele. Její zelené oční stíny doplňují celkový velmi ležérní vzhled. Modelky na přehlídce Stelly McCartney předvádějí méně okatou verzi krepatých vln. Zvlněné jsou jen vybrané pramínky vlasů a sepnuté vlasy v culíku.

  Účesy 80. let: Krátké vlasy vpředu, dlouhé vzadu

  © Getty Images  

  Účesy 80. let: Krátké vlasy vpředu, dlouhé vzadu

  Modelky návrháře Marca Jacobse předvádějí účes s postupně narůstající délkou vlasů směrem k zadní části hlavy. Tento účes se dobře hodí k punkové módě 80. let. To samé lze tvrdit také o černě orámovaných očích, které jsou připomínkou temného gotického hnutí té doby.

  Účesy 80. let: Kadeře s velkými objemem

  © Getty Images  

  Účesy 80. let: Kadeře s velkými objemem

  Žádný z účesů 80. let nebyl nikdy ohrožen tím, že by byl přehlédnutelný. Modelka z přehlídky Marca Jacobse předvádí vlivné kadeře s extrémním objemem. Rezervovaný přístup neměl v osmdesátých letech rozhodně šanci. Potěšující stránkou tohoto modelu jsou jasné barvy, džíny vysoko do pasu a pásky kolem pasu.

  Účesy 80. let: Vlasy hozené na stranu

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Účesy 80. let: Vlasy hozené na stranu

  Vlasy hozené na stranu jsou jedním z nejtrvanlivějších účesů 80. let. Vlasy jsou kreativně učesané k jedné straně přes vrchol hlavy. Tento ženský účes živě kontrastuje s rigidním kancelářským oblečením 80. let s nadměrnými outfity a vycpávkami v ramenou.

  Účesy 80. let: Používání gumiček

  © indigitalimages.com  

  Účesy 80. let: Používání gumiček

  Zajímavé módní gumičky byly v 80. letech nejoblíbenějším vlasovým doplňkem. Gumičky mohou existovat v obyčejném i exotickém stylu. Byly výrazným barevným prvkem účesů a výčesů 80. let. Vytvořte si své vlastní módní gumičky pro jedinečnou verzi vlasové módy inspirované 80. lety.

 • Styling 80. let tehdy a nyní – od zářivého k jemnějšímu

  Retro účesy jsou právě teď trendy. Nicméně stopy naší doby se do retro účesů stále vkrádají. Nové účesy 80. let zrcadlí doby minulé, ale také jsou odrazem našich současných preferencí pro přirozený a minimalistický styl. Díky tomu se jinak zářivé barvy a střihy 80. let stanou nositelnými.

 • Účesy 80. let
  Odvážná nebo za dámu? Odhalené břicho, neonové barvy a krátký drzý účes versus oblečení do práce.

  Obrázek vlevo: Styl 80. let v celé své slávě: Mladá modelka předvádí drzý účes z krátkých vlasů s dlouhou ofinou, oblečená v krátké bundičce v neonových barvách přes krátké tričko s nápisem, obojí odhalující břicho. Zářivé neonové barvy doplňků a legín do pasu rozhodně nezklamou, pokud budete chtít přitáhnout pozornost ke stylu 80. let.

  Obrázek vpravo: Naprosto jiné, ale stále ve stylu 80. let: Toto je styl 80. let za dámu. Krátké vlasy upravené sofistikovaným způsobem nahoru, krátký svetr zakrývající břicho a sukně s vysokým pasem místo populárních legín. Barevnost outfitu je vhodná pro jakékoliv pracovní prostředí a je důkazem sofistikovaného vkusu, i když nenadchne. Jediným barevným doplňkem je neonově růžová kabelka, která celému modelu dodává jiskru a smysl pro detail. Jsou to dva neslučitelné pojmy: minimalistický styl 80. let!


 • Tyto hvězdy hitparád 80. let vám poskytnou inspiraci a skvělou hudební kulisu pro objevování účesů osmdesátých let.
  Tady jsou jejich hity:

  Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

  Cindy Lauper: I Drove All Night

  Tiffany: I Think We’re Alone Now

  Bananarama: Venus

  Nena: 99 Luftballons

  Bonnie Tyler: Holding Out For a Hero

  Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

  Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody