Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Skvostné kombinace účesů s brýlemi

Účes plus brýle
Móda a byznys: Eliza Coupe vypadá se svými brýlemi a jemným, ženským drdolem s vyčesanou ofinou stylově
© Getty Images

Za stylovou kombinací účesu a brýlí se jistě každý otočí. Vybrat si ten správný účes a brýle, které doplní Váš obličej, to potřebuje styl a smysl pro výjimečnost. Výsledkem je jedinečný, osobitý výraz Vašeho stylu. Ukážeme Vám, jak si můžete vybrat ty nejlepší kombinace brýlí a správného účesu, abyste podpořili rysy svého obličeje.

 • "Když Vám život nabízí citrony, dělejte limonádu!“ Tak se možná můžete cítit kvůli tomu, že nosíte brýle. Zjistěte, jak svůj problém se zrakem proměnit v příležitost vytvořit svůj osobitý styl včetně účesu, brýlí, které doplní Vaše obličejové rysy, abyste tak získali osobitou, harmonickou image.

 • Výběr nejvhodnějších brýlí

  Máte...

  ...vysoké čelo: Vaše brýle by měly zakrývat Vaše obočí a měly by být tak vysoko, jak jen to jde, aby zmenšily prostor mezi očima a vlasovou linií.

  ...dominantní nebo vystrčenou bradu: Spodní hrana Vašich brýlí by měla být kulatá a horní hrana brýlí poblíž obočí by měla být zajímavá nebo s výraznými detaily. Zdobnými prvky přidáte důraz na své oči.

  ...světlé nebo neobvykle jemné obočí:Obroučky Vašich brýlí by měly být nahoře tmavé a dole světlejší. Tmavá část obrouček nahradí tmavé obočí.

  ...vrásky od smíchu: Vrásky od smíchu se nejlépe schovají za široké nožičky (postranice) a široké obroučky brýlí.

  ...kulaté tváře: Brýle ve tvaru kočičích očí ve stylu 50. a 60. let opticky prodlužují obličej a definují linie kolem tváří a očí.

 • Jak vytvořit okouzlující kombinace účesu a brýlí

  Obecné pravidlo říká, že většinu účesů lze kombinovat s brýlemi. Přesto existuje několik malých detailů, díky kterým vytvoříte úžasný styl o něco lépe:

  Kadeře? Ne! – Jemné vlny? Ano! Kombinace dlouhých objemných kadeří a brýlí převáží dojem z obličeje. Naproti tomu krátké kadeře a brýle Vám přidají na krásném a často i jemném stylu.

  Ofiny: Můžete zvážit účes bez ofiny, která padá přes čelo. Alternativou je na stranu hozená patka. Abyste se vyhnuli tomu, že vlasy a brýle zakryjí příliš z Vašeho obličeje, neměli byste nosit dlouhou rovnou ofinu.

  Pěšinky: Pravidlo zní, že žádné pravidlo neexistuje. K brýlím se hodí jakákoliv pěšinka. Můžete si vybrat pěšinku ve středu, na straně nebo žádnou. Co se Vám líbí, je to pravé.

  Pramínky dodají Vašemu účesu na zajímavosti. Jednoduché, jednobarevné brýle neodpoutají pozornost od jedinečné a půvabné barvy Vašich vlasů. Výběr barvy vlasů je skutečně neomezený. Vše je dovoleno, od žhavé růžové až po napůl obarvené „ombre“ vlasy!

 • Ležérní culík a brýle
  Ležérní culík změkčuje efekt obrovských tmavých brýlí
  © Getty Images

  Ležérní culík: Vytvořte krátkou pěšinku uprostřed a vlasy sčesejte dozadu. Vlasy sepněte do nízkého culíku nebo vzadu uprostřed. Skvělou alternativou je také vytvořit drdol. Ležérní, jakoby nedokončený styl zjemní celý vzhled. Nicméně byste neměli nechat padat pramínky vlasů do obličeje. Vlasy pak mají tendenci se chytat do obroučků brýlí. Z delších vlasů můžete udělat culík na straně, jako další variantu tohoto účesu.

  Prosím, navštivte naši galerii hvězd! Ukážeme Vám kombinace účesů s brýlemi, které nás nejvíce uchvátily.

 • Atraktivní kombinace účesu s brýlemi

  Účesy a brýle: Abigail Spencer a Michelle Ang

  © Getty Images  

  Účes a styl brýlí: Jemné, relaxované vlny

  Tyto celebrity ukazují, jak dobře jdou jemné vlny dohromady s brýlemi, pokud nejsou vlny příliš výrazné. Foto vlevo: Abigail Spencer s plážovými vlnami; foto vpravo: herečka Michelle Ang a její účes je kombinací uhlazených a jemných vln

  Účesy a brýle: Kara Tointon

  © Getty Images  

  Účes a styl brýlí: Uhlazený bez pěšinky

  Britská herečka Kara Tointon nosí elegantní účes bez pěšinky. Dodala objem svým vlasům na vrcholu hlavy. Na této fotce má vlasy sepnuté do culíku. Elegantní alternativou by bylo také vytvoření drdolu

  Účesy a brýle: Amber Rose a Avril Lavigne

  © Getty Images  

  Účes a styl brýlí: Podstřihy nebo vyholené na krátko

  Amber Rose si stříhá své vlasy strojkem na krátko. Avril Lavigne si vybrala podstřih. Brýle a účes doplňují jejich obličejové linie

  Účesy a brýle: Lisa Loeb

  © Getty Images  

  Účes a styl brýlí: Středně dlouhé vlasy s patkou

  Středně dlouhé vlasy Lisy Loeb a dlouhá ofina na stranu dobře kontrastují s jemnými rysy jejího obličeje a brýlemi

  Účesy a brýle: Megan Mullally a Rachel Harris

  © Getty Images  

  Účes a styl brýlí: Vrstvené střihy

  Megan Mullally (vlevo) a Rachel Harris (vpravo), obě nosí jemné, živě sestříhané vlasy s patkou na stranu. Ofina Megan je krátká, zatímco ofina Rachel je dostatečně dlouhá, aby splynula s jejími delšími vlasy po stranách. Brýle tvoří harmonický prvek v jejich celkovém vzhledu