Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Kudrnaté hlavy přímo ze světových přehlídkových mol

kudrnaté hlavy
Přirozeně vypadající lokny jsou nejpřitažlivější.
© WWD / Getty Images (2)

Máte chuť nosit vlnité vlasy a všechny druhy loken? Ukážeme vám šest účesů z přehlídkových mol, které stojí za to vyzkoušet. Naše triky vám pomohou vytvořit vlny nespoutané a načechrané, ale i měkké a romantické.

 • V zákulisí módních přehlídek v Miláně, Paříži a New Yorku je zaměstnáno velké množství vlasových stylistů. Jejich prací je upravovat vlasy modelek podle žhavých módních trendů a starat se o to, aby účesy dokonale doplňovaly předváděné oděvy. S trochou trpělivosti a špetkou praxe si můžete stejné účesy vytvořit i v domácím prostředí. Ujistěte se však, že máte po ruce ty správné nástroje. K těm patří kartáče s přírodními štětinami a lehkou rukojetí a fén na vlasy s difuzérovým nástavcem. Než začnete, nahlédněte ještě jednou do své skříňky v koupelně. Máte lak na vlasy? A pěnové tužidlo? Než s úpravou vlasů začnete, připravte si vše potřebné. Je tedy vše O.K.? Dejte se do toho!

  Vlasy si nemyjte bezprostředně před úpravou, ale několik hodin předem – budou poddajnější. Před vlastní úpravou na vlasy naneste jen trochu vody, aby byly vlhké. Nezapomeňte, že než natáčky, papiloty či kartáče sundáte, měly by vlasy být zcela suché a vychladlé.V opačném případě vám lokny brzy zplihnou.


 • Kudrnaté účesy na přehlídkových molech

  Kudrnaté účesy

  © Getty Images

  Hodná slečna se zlatými loknami

  Hodná slečna se zlatými loknami si vyšla na výlet do světa noblesy (jak vidíme na fotografii pořízené při příležitosti Švýcarského týdne módy). K vytvoření tohoto účesu se používá silná kulma, která ve vlasech sahajících k ramenům vytvoří měkké vlny. Všechny vlasy sčešte na pravou stranu a pomocí vlásenek je na pravé horní straně hlavy upevněte tak, aby volně splývaly. Aby účes nezratil tvar, lehce ho zpevněte lakem.

  Kudrnaté účesy

  © WWD

  Lokny snů od Neila Barretta

  U příliš dokonalých vln hrozí, že vzhled bude až příliš konzervativní. Existuje řešení? Ale jistě! Lokny snů! S účesem, který při příležitosti Milánského týdne módy představil Neil Barrett, se vám to zaručeně nestane. K vytvoření tohoto účesu natočte vlasy až do výšky brady na velké natáčky se suchým zipem. Díky tomu zůstanou vlasy u hlavy relativně rovné. Fénem vlasy krátce zahřejte a pak natáčky nechte asi 10 minut schnout. Opatrně z vlasů natáčky sundejte. Vlasy nekartáčujte, ale raději je upravte prsty a do konečků přitom naneste trochu stylingového krému. Vlasy blízko hlavy můžete lehce zpevnit lakem.

  Lockenstyling

  © Getty Images

  Mikádo v bohémském stylu

  Vítejte na módní přehlídce Kiliana Kernera! Na fotografii vám představujeme mikádo v bohémském stylu. Líbí se vám? Svůj geometrický sestřih můžete do tohoto romanticky vyhlížejícího účesu proměnit jen v několika málo krocích. Než vlasy natočíte na velmi tenké natáčky nebo papiloty, nastříkejte na ně tužící přípravek pro fénování vlasů. Důležité je pracovat s s tenčími pramínky, abyste vlasům dodali více objemu. Vlasy nechte uschnout a pak z nich natáčky opatrně sundejte. Než vlasy svými prsty vytvarujete do tohoto ležérně neupraveného stylu, lehce je zpevněte lakem na vlasy, aby účes lépe držel.

  Kudrnaté účesy

  © WWD

  Velkoměstské amazonky od Marca Jacobse

  Styling velkoměstských amazonek od Marca Jacobse: Nespoutané lokny s pěšinkou uprostřed působí na černohnědých vlasech splývajících přes kožešinové límce téměř archaicky. Tento styl lze vytvořit dvěma způsoby - večer si na vlhké vlasy nastříkejte tužící přípravek a pak z tenkých pramínků vlasů vytvořte malé copánky. Ráno copánky rozpleťte a vlasy pročešte hřebenem s řídkými zuby. Namísto splétání vlasů můžete použít také žehličku, pomocí které na pramíncích vlasů vytvoříte požadované vlnky ve tvaru písmene A. Nezbytné zpevnění dodá účesu lak na vlasy. Neměli byste zapomínat, že žehlička funguje nejlépe na přirozeně rovných vlasech. Přírodní vlny či vlasy s trvalou ondulací se rychle vrátí k původním tvarům.

  Kudrnaté účesy

  © Getty Images

  Klasický účes od Christiana Diora

  Na této fotografii předvádí modelka Christiana Diora klasický účes: Uznáváme, že blond vlasy tento styl zdůrazní, ale i v hnědé barvě je to opravdový je zlatým hřebem večera. Vlasy v délce k ramenům rozdělte pěšinkou více na straně a nastříkejte do nich tužící přípravek. Prameny vlasů, které by neměly být příliš tenké, natočte na středně velké natáčky se suchým zipem. Než natáčky z vlasů sundáte a vlasy pročešete kartáčem, nechte prameny uschnout. Ve výšce spánků naneste na vlasy menší množství tužidla. Vlasy na straně sepněte dlouhou pružinovou sponkou a znovu zahřejte fénem na vlasy. Nechte vlasy zcela vychladnout, sejměte sponku a pak vlasy opatrně pročešte kartáčem. Pro zpevnění a větší lesk vlasy lehce přelakujte.

  Kudrnaté účesy

  © Getty Images

  Moderní sestra Červené karkulky

  Moderní sestru Červené karkulky vidíme na této fotografii jako modelku módní značky Gant. Pro tuto luxusní hřívu by vám vlasy měly sahat alespoň k ramenům. K vytvoření tohoto účesu je nutné na vlasy – na pramen po prameni - nastříkat přípravek pro fénování nebo do vlasů pěnové tužidlo o velikosti tenisového míčku. Tenčí pramínky vlasů pak zvedněte vertikálně a natočte je na papiloty. Důležité je neohýbat konečky vlasů v ostrém úhlu. Zabalte konečky do malých kousků speciálního kadeřnického papíru, aby se neohýbaly. Zahřejte vlasy fénem a nechte je chladnout nejméně 20 minut. Poté papiloty z vlasů opatrně sundejte. Vlasy nerozčesávejte kartáčem, ale spíše lokny do požadovaného tvaru natáhněte pomocí prstů. Pro zpevnění a větší lesk vlasy lehce přelakujte.