Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Šmrncovní culíky

Culík
Zatočený culík à la Heidi Klum.
© Getty Images

Hledáte nový účes, který je praktický, ale není nudný a umožní vám si také kreativně s vlasy pohrát? Podívejte se na naše obrázky s culíky a zjistíte, zda byste rádi některý z těch skvělých účesů vyzkoušeli.

 • Sepnutím vlasů do culíku okamžitě vytvoříte z neposlušných, do obličeje padajících vlasů účes vhodný do práce, na hru nebo na váš oblíbený sport. Kromě toho, že je culík praktický, je také velmi stylový.

 • Přidejte se k našim extravagantním culíkům

  Culík není jen poslední možností, když vás vlasy neposlouchají, ale je také geniálním klasickým účesem s nepřeberným množstvím variant. Culík se hodí na každou příležitost, od obchodního meetingu, práce, nakupování a party až po velké události jakou je například svatba. Mnoho rozličných culíků lze učesat tak snadno, a přitom jsou tak atraktivní. Není divu, že si ženy po celém světě češou dlouhodobě oblíbený culík ještě dřív, než jejich vlasy dosáhnou požadované délky po ramena.

 • Jaký styl culíku je váš oblíbený?

  Pokud jde o culíky, mezi ženami, muži a kadeřníky existuje mnoho individualistů. Culík může poskakovat vysoko na vrcholu hlavy nebo nízko u krku, nosí se rovně vzadu nebo na straně hozený přes rameno, hodí se dobře k vlasové bižuterii a překvapí v kombinaci se saténovými stužkami, peříčky nebo koženými řemínky. Culík můžete kombinovat s pěšinkou uprostřed i na straně a bude slušet každému, ať máte vlasy uhlazené a lesklé, vlnité nebo se kroutí v hravých kudrnách. A pak existuje tolik možností, jak culík zaplést do copu, zatočit nebo zkroutit. Samozřejmě, čím delší culík, tím více existuje stylingových variací.

  Už jste přesvědčení nebo jste vždy milovali kreativní a často rozpustilý culík? Tak prosím nepřehlédněte dole naši galerii s culíky. Možná zda najdete inspiraci pro culík, který jste ještě nezkusili.

  Armin Morbach, vedoucí kadeřník Schwarzkopf, ve svém videu předvádí, jak z jemných vlasů vytvořit okouzlující culík.

 • Video: Armin Morbach češe culík

 • Galerie: Culík a stylingové tipy

  Zatočený culík

  © Getty Images  

  Zatočený culík

  Modelka JSong Way má po obou stranách prameny vlasů vedoucích od spánků směrem dolů ke krku zatočené kolem své osy. Oba zatočené prameny jsou pak součástí culíku. Široký pramen vlasů omotává gumičku, aby nebyla viditelná.

  Elegantní trojitý culík

  © Getty Images  

  Elegantní trojitý culík

  Tři culíky se spojí v jeden. Herve Leger vytvořil tento culík pro Maxe Azria. Tři velké prameny vlasů jsou sepnuté vzadu na hlavě, první z nich vysoko pod vrcholem hlavy, další asi v polovině mezi prvním culíkem a krkem, a nejnižší culík dole u krku. Tři culíky se spojují do jednoho. První vrchní culík se napojí na prostřední a oba splývají ke spodnímu culíku na krku.

  Nízký culík

  © Getty Images  

  Nízký culík

  Valentino vytváří culíky s dotekem něžnosti a nevinnosti. Vlasy jsou sepnuté nízko vzadu na úrovni ramen a zavázané dekorativní stužkou.

  Dvoutónový culík

  © Getty Images  

  Dvoutónový culík

  Vlasy Rachel Nichol jsou uhlazené dozadu do přísného, sexy účesu. Jsou sepnuté vysoko do tradičního culíku. Část vlasů u kořínků je tmavší, než jsou jejich konce, takže culík získává moderní vzhled.

     

  Culík s pěšinkou uprostřed

  Modelka Rosie Huntington-Whiteley si učesala tento uhlazený culík s pěšinkou uprostřed na předávání Oscarů 2012. Světlejší pramínky vlasů tvoří důmyslné detaily.

  Uhlazený culík s koženým řemínkem

  © Getty Images  

  Uhlazený culík s koženým řemínkem

  Díky gelu je tento culík od Emanuela Ungaro uhlazený, zářivý a velmi okouzlující. Culík je sepnutý vysoko na hlavě a několikrát obtočený koženým řemínkem.

  Tradiční vlnitý culík s ofinou

  © Getty Images  

  Tradiční vlnitý culík s ofinou

  Jessica Bueno předvádí dokonale šťastný a sladký účes. Zde má na sobě svatební róbu La Sposa. Její vlnité vlasy jsou sepnuté do tradičního culíku s plnou rovnou ofinou, která skvěle ladí s celým stylem.

  Ležérní culík

  © Getty Images  

  Ležérní culík

  Herečka Camilla Belle předvádí, jak trochu rozcuchaný culík může dodat formálnímu vzhledu na nonšalantnosti. Jednoduše sepněte své vlasy do culíku. Pak svými prsty vlasy u kořínků trochu uvolněte. Několik jemných pramínků vlasů na obou stranách hlavy vytáhněte a nechte padat do obličeje.

  Culík s kulatou kovovou sponou

  © Getty Images  

  Culík s kulatou kovovou sponou

  Vlasy jsou pro tento culík volně sepnuté. Použijte své prsty, aby se již sepnuté vlasy ještě více uvolnily. Kulatá kovová spona je okouzlujícím doplňkem culíku.