Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Módní střihy: Na scénu přichází zešikmené mikádo!

Mikáda
Mikádo s delšími, stupňovitě sestříhanými vlasy po stranách není nudné v žádném případě.
© Getty Images

Mikádo představuje klasiku. Mezi lidmi je velmi oblíbené zřejmě i proto, že je jednoduché (avšak nikoli konzervativní) a krátké (avšak stále variabilní). V současnosti je mikádo nemyslitelné bez výrazně zešikmených postranních vlasů. Řekneme si, kdo může mikádo nosit a jak o mikádo pečovat. Také si něco povíme o tom, že ne každá struktura vlasů je pro mikádo vhodná.

 • Ve své původní podobě sahá mikádo přibližně k bradě a má jasně definované kontury. Mikádo patří k nejoblíbenějším účesům na světě, protože se velmi snadno vytváří i udržuje. V průběhu let se délka mikáda proměňovala a nyní může sahat od ušního lalůčku až po ramena. To znamená, že tento styl lze optimálně přizpůsobit proporcím každého obličeje. To platí zejména pro nejžhavější trendy tohoto vzhledu se zešikmenými postranními vlasy.

  Máte-li obličej spíše dlouhý, měli byste zvolit mikádo co možná nejkratší. Tak se bude pozornost zaměřovat na obličej. Díky několika krokům získá váš účes lehkost, oživí se a nebude plihnout. Obličeji s ostrými rysy sluší nejlépe mikádo s měkkými konturami. Kulatý obličej vypadá nejlépe v delším mikádu s malým objemem po stranách.

 • Mikádo a hvězdy: Mikádo a hvězdy aneb co se líbí celebritám

  Victoria Beckham

  © Getty Images  

  Victoria Beckham

  Účes, který nosí Victoria Beckham, získal časem ve Velké Británii přezdívku „the pob“. Jedná se o zkratku slov „bob“ (mikádo) a přezdívky „Posh“, kterou Victoria Beckham získala jako členka skupiny Spice Girls.

  Nicole Richie

  © Getty Images  

  Nicole Richie

  Nicole Richie: Zešikmené mikádo dodává jejím jemným vlasům objem.

  Meredith Monroe

  © Getty Images  

  Meredith Monroe

  Jemné rovné vlasy herečky Meredith Monroe jsou ideální pro klasické mikádo.

     

  Keira Knightley

  Keira Knightley: V krátkém mikádu s velkým objemem po stranách působí její obličej kratším dojmem a pozornost se zaměřuje na oči.

  Katie Holmes

  © Getty Images  

  Katie Holmes

  Katie Holmes byla jednou z průkopnic stupňovitého mikáda. Mezitím má vlasy už zase dlouhé – až do příštího mikáda.

  Halle Berry

  © Getty Images  

  Halle Berry

  Halle Berry představuje mikádo, které působí vyváženě a zdůrazňuje ženskost.

     

  Gwyneth Paltrow

  Dlouhé rovné mikádo v zásadě hodí pro ženy s kulatějším obličejem. Gwyneth Paltrow však sluší tak jako tak.

  Charlize Theron

  © Getty Images  

  Charlize Theron

  Na této fotografii má Charlize Theron mikádo měkce vlnité. Hodí se ideálně na večerní party.

  Drew Barrymore

  © Getty Images  

  Drew Barrymore

  Drew Barrymore má mikádo u hlavy mírně natupírované. Tím její účes získává úžasnou noblesu let šedesátých.

 • Mikádo je ideálním účesem pro (téměř) všechny hlavy

  Mikádo také není příliš náročné na strukturu vlasů. Senzační účes může vytvořit i na vlasech jemných. Také vlnité a nepříliš kudrnaté vlasy jsou pro nové hravé verze mikáda vhodné. Neposlušné vlasy a kadeřavé trvalé ondulace jsou známé tím, že se vymykají veškeré kontrole a velmi problematické jsou i pro tvorbu mikáda, zejména pro mikádo s vlasy nad čelem. Dva posledně jmenované typy vlasů jsou v podstatě jediným důvodem, proč byste mikádo zvolit neměli. Ženám s intenzivní trvalou ondulací se mikádo velmi pravděpodobně líbit nebude (pyramidový efekt!).

 • Nejlepší ze všech – mikádo

  Obecně vzato se mikádo snadno udržuje. Při správném sestřihu je zapotřebí jen velmi málo úsilí, aby si mikádo udrželo tvar. Čím je mikádo kratší a preciznější, tím častěji je nutné navštěvovat vlasového stylistu a nechat si vlasy zastřihávat (kratší mikádo každé čtyři týdny a delší mikádo přibližně každých šest až osm týdnů).