Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Účesy na Halloween

Halloween Frisuren
Modelka pro značku Lena Hoschek skvěle vystihla styl mexického Dne mrtvých.
© Getty Images

Ne každý se rád o Halloweenu převléká za čarodějnice, vampýry nebo netopýry. Pokud byste ráda oslavila noc mrtvých a ukázala přitom svoji druhou stránku, máme pro vás stylovou alternativu. Modelky a celebrity v naší galerii předvádějí temné a strašidelné účesy hodné oslavy duchů o 31. říjnu. Naše stylingové tipy vám pomohou ukázat vaši tmavou stránku.

 • Když přijde na převlek o Halloweenu, kreativita je hlavním heslem. Ztvárnění vašich temných nápadů z jiného světa nezná hranic. Pokud jde o halloweenské převleky, nikdo si nemůže stěžovat na nedostatek inspirace. Není žádný důvod proč nedat zelenou i těm sebevíc extravagantním nebo dokonce morbidním nápadům. Správný halloweenský look je temný, morbidní a také tak trochu nahání strach. Nic jiného než zcela děsivého se nepočítá. I mezi temnými duchy je zde prostor pro hravou ženskost. Řada hvězd a modelek v našem výběru nenechá nikoho na pochybách, že si Halloween v tomto směru opravdu užily.

 • Halloweenské účesy: Tipy a triky

 • Halloween-Frisuren
  Princezna noci se síťkou a peříčky v černém: herečka Ni Ni se trefila do černého.
  © Getty Images

  Halloween je tou správnou dobou, kdy můžete vyzkoušet téměř zapomenuté nebo neobvyklé stylingové nástroje a triky.

  1. Síťky: Síťky se dnes v módě používají zřídka. Proto se tak perfektně hodí k ozdobení vašeho outfitu na halloweenské hodiny duchů. Síťkou můžete zakrýt vlasy, obličej nebo obojí (podívejte se na obrázek vlevo v naší galerii).

  2. Objem: Extrémně objemné účesy vypadají extravagantně a jsou proto tím pravým účesem pro Halloween. Ať si vyberete kadeře, ohromnou patku, drdol nebo vlasy natupírujete, noc strašidel je tou pravou dobou pro extrémy.

  3. Make-up: Líčením můžete dramaticky změnit svůj vzhled a stačí vám jen několik vhodně zvolených prvků. Oči orámované v širokém kruhu velmi tmavým očním stínem navodí tu správnou atmosféru. Tip: Protáhněte oční linky daleko za víčko a nahoru, abyste vytvořili dojem kočičího oka. Možná byste ráda prohloubila svůj pohled použitím černých, tmavě hnědých, šedých nebo červených očních stínů namalovaných až k obočí. Pleť bílá jako duch se na Halloween skvěle hodí. Pokud ji nemáte, použijte k vytvoření takového efektu hodně světlého makeupu nebo bílý divadelní maku-up. Tmavě rudé rty doplní image ducha, zatímco sladké odstíny růžové celý vzhled naopak zjemní.

 • Částečně zvednuté vlasy vytvoří dojem dramaticky velkého účesu a skvěle doplní vaše halloweenské zjevení. Schwarzkopf expert na vlasy Armin Morbach ve svém videu vysvětluje, jak vytvořit takový strašidelný halloweenský účes v několika málo krocích.

 • Video: Jak vytvořit rockový účes

 • Galerie: Halloweenské účesy

  Halloweenský účes: Víla v síti

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: Víla v síti

  Vzrušující a nečekaná – síť ve vlasech dodává účesu z přehlídky Junya Watanabe tajemný výraz.


  Jak na to: Sepněte si vlasy do ohonu. Potom si na hlavu nasaďte síťku a nechte vlasy pod ní směřovat, kam chtějí. Tento look skvěle funguje i se středně dlouhými vlasy.

  Halloweenský účes: Sladká i temná s kudrnami

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: Sladká i temná s kudrnami

  Kudrny spolu s čelenkou a výraznou květinou na první pohled působí něžně. Tmavé líčení a tajemný výraz ovšem propůjčují tomuto stylu z přehlídky Marca Jacobse temnou, osudovou auru.

   

  Jak na to: Vyfoukejte si vlasy, až dokud nejsou téměř suché. Pak na ně naneste tužidlo a následně je natočte na úzké natáčky – začněte přibližně v úrovni uší. Můžete si také pomoci tenkou kulmou. Natočené prameny nechte vychladnout a úplně uschnout. Pak je zafixujte lakem na vlasy. Nakonec si kudrny jemně rozčešte.  

  Halloweenský účes: V cool zavinutém stylu

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: V cool zavinutém stylu

  Tento účes čerpá svůj halloweenský zjev hlavně z make-upu a šatů. Může být však stejně efektní, i pokud máte přirozený odstín vlasů. Ultra světlá pleť a dramatické oči vykouzlí vzhled ducha. Tento look vytvořil Marc Jacob pro módní dům Louis Vuitton.  


  Jak na to: Rozčešte si vlasy úplně dohladka. Potom si do nich prsty vetřete vosk. Od pěšinky na straně potáhněte vrchní i přední vlasy směrem dopředu a na stranu a na chvíli je upevněte sponkou. Pak je po obou stranách srolujte a pokračujte až k zátylku. Vzniklý účes upevněte skrytými vlásenkami a celý tvar zafixujte lakem na vlasy. Nakonec můžete vlásenky vyjmout.

  Halloweenský účes: Hravý objem

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: Hravý objem

  Tuto modelku pro značku Fendi se zajímavým účesem a líčením jsme objevili v zákulisí přehlídky. Její vlasy jsou natupírované a zakryté síťkou.

   

  Jak na to: Nejdřív si vlasy pečlivě natupírujte a výsledný tvar rychle zpevněte lakem na vlasy – vytvoříte tím opravdu výrazný objem. Vrchní vlasy jemně uhlaďte a zakryjte síťkou. Kreativní make-up sahá až za obočí a spolehlivě navozuje halloweenské drama.  

  Halloweenský účes: Růžová víla jako z říše pohádek

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: Růžová víla jako z říše pohádek

  Černé líčení dodává očím temný výraz a sytě růžové vlasy mají odstín cukrové vaty. Tato modelka předvádí look vytvořený japonským návrhářem Junya Watanabe.


  Jak na to: Do vlasů vetřete vosk, gel, anebo je zpevněte lakem a naneste na ně barevný pudr. Místo toho také můžete s pomocí gelu upravit růžovou paruku a oslavit Halloween v ní.

  Halloweenský účes: Éterický look s čelenkou

  © Getty Images  

  Halloweenský účes: Éterický look s čelenkou

  Sytě rudá čelenka s ostrými hroty a rozcuchané vlasy vytvářejí jednoduchý, ale velmi dramatický vzhled. Intenzivní šedé či hnědé stíny kolem očí a zajímavý výčes tento dojem ještě umocňují. Halloweenský styling od kadeřníků značky Fendi se nám opravdu líbí.   


  Jak na to: Nejprve si vlasy v zadní části navrchu natupírujte a poté přední a vrchní část vlasů oddělte. Zbylou část upevněte do mírně rozcuchaného ohonu. Pak ho sviňte směrem dolů a jeho konec upevněte skrytými vlásenkami. Celkový vzhled by měl zůstat ležérní a trochu rozcuchaný. Teď zakryjte základ ohonu vrchní částí vlasů a vepředu je uhlaďte čelenkou. Podle toho, jak dlouhé máte vlasy, můžete použít několik vlásenek, aby vrchní prameny zůstaly na místě.