Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Psychologie a styling účesu: pěšinka

Účesy s pěšinkou
Herečka Kate Bosworth má ráda různorodost svých účesů a způsobů, jak si češe pěšinku. Její pěšinky jsou uprostřed nebo na jedné ze stran. Vždy najde ten správný účes s pěšinkou, který vypovídá o tom, jak se zrovna v daný den cítí.
© Getty Images

Vlasy mohou být rozděleny pěšinkou uprostřed nebo na straně. Pěšinky mohou být krátké, přesné nebo nepravidelné. Změnou způsobu, jakým své vlasy dělíte, můžete rozhodně ovlivnit vzhled svého obličeje. Někteří dokonce věří, že způsob jakým své vlasy rozdělíte, vypovídá něco o vaší osobnosti. V naší galerii třeba najdete perfektní pěšinku i pro váš účes.

 • Aktuálně právě letí velmi nízko posazená pěšinka na straně. Změnit místo nebo styl své pěšinky je tou nejjednodušší cestou, jak vypadat svěže a nově. Mimochodem, tím, jak a kde své vlasy pěšinkou rozdělíte, sdělujete také něco o své osobnosti.

 • Co říká pěšinka o vaší osobnosti

  Levá hemisféra mozku je aktivní u matematicky orientovaných lidí, zatímco lidé s větší aktivitou v pravé hemisféře dávají přednost kreativnímu přístupu k životu. Pokud si vždy češete pěšinku na stejné straně, můžete tak určit, která část mozku je aktivnější a zda přistupujete k životu jako analytik orientovaný na fakta nebo jako kreativní umělec. Může to být zábava zjistit, zda by vás vlasoví psychologové zařadili do kategorie aktivních, otevřených a liberálních nebo do kategorie hloubavých a citlivých. Samozřejmě, že můžete všechny ošálit a nechat vlasové psychology ve štychu tím, že si svou pěšinku učešete uprostřed nebo budete často střídat strany, abyste vyjádřili různé aspekty svých mnoha schopností, které vám pomáhají vypořádat se s životem.

  Čas od času může být zábavné učesat svou pěšinku jinak. Nedbejte na psychology, kteří vás budou chtít označit za nestálé, protože nechcete nosit pěšinku stabilně na stejném místě.

 • Atraktivní účesy v kombinaci s pěšinkou

  Ke každému dokonalému účesu existuje dokonalá pěšinka, která umí víc než nechat vlasy volně splývat, tak jak narostly. Můžete použít celý arzenál nástrojů k natupírování, kadeření nebo narovnání svých vlasů nebo můžete přijít s vlastním originálním účesem.

  Pro atraktivní kombinace účesů s pěšinkami se podívejte, prosím, do naší galerie účesů.

 • Galerie: Účesy s pěšinkou

  Účesy s pěšinkou: Mary-Kate a Ashley Olsen

  © Getty Images  

  Účesy s pěšinkou: pěšinka uprostřed

  Olsenova dvojčata preferují pohodovou boho módu. Jejich přirozené rozcuchané účesy s pěšinkou uprostřed perfektně boho styl doplňují.
   

  Důležité: Aby účes vypadal obzvlášť ležérně, vytvořte nepravidelnou pěšinku uprostřed a vlasy trochu natupírujte.

  Účesy s pěšinkou: Miranda Kerr

  © Getty Images  

  Účesy s pěšinkou: krátká asymetrická pěšinka

  Modelka Miranda Kerr má svůj vlastní styl. Zde je její přesná pěšinka neobvykle krátká. Vlasy vzadu jsou bez pěšinky.
   

  Důležité: Pěšinka dobře doplňuje čistý a uhlazený účes Mirandy.

  Účesy s pěšinkou: Erin Sanders

  © Getty Images  

  Účesy s pěšinkou: ležérní účes s akurátní pěšinkou

  Mladá herečka Erin Sanders si obvykle vybírá praktické, ležérně učesané vlasy. Zde si své vlasy rozdělila uprostřed a zdůraznila svůj ležérní styl volně sepnutými dlouhými vlnitými vlasy do culíku na straně.
   

  Důležité: Možná si pro vytvoření tohoto přirozeného účesu budete chtít vlasy natočit.

  Účesy s pěšinkou: Ashley Greene

  © Getty Images  

  Účesy s pěšinkou: sofistikovaná pěšinka

  Ashley Green začlenila nízko posazenou pěšinku na straně do sofistikovaného účesu. Vlasy si vykartáčovala doleva od pěšinky dopředu a na jednu stranu. Dlouhý pramen vlasů nad čelem je zajištěn za levým uchem. Ostatní vlasy rovně splývají přes rameno a u konců jsou pěkně vyrovnané k sobě.
   

  Důležité: Dbejte na to, aby vrchní vlasy byly podél pěšinky uhlazené a tvořily paralelní linii.

  Účesy s pěšinkou: přehlídka DKNY

  © Getty Images  

  Účesy s pěšinkou: nízko posazená dlouhá pěšinka

  Tato modelka pro DKNY (Donna Karan, NY) vytvořila svou pěšinku velmi na straně přes celou pravou část hlavy. Vlasy na levé straně pěšinky splývají v hladké linii podél pěšinky a přes čelo a pokračují k uchu, kde jsou zastrčené.
   

  Důležité:  Bohatý lesk vlasů zjemní celkový vzhled.