Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Aktivní a stylová – skvělé sportovní účesy

Sportovní účesy
Atletická hvězda Sanya Richards-Ross ví, jak vyhrát zlato a vypadat stylově celý závod
© Getty Images

Existuje mnoho účesů, které se hodí pro každou činnost, kterou rádi děláme, ať je to běhání v horku, práce doma a na zahradě nebo různé sportovní aktivity, kterými dobíjíme své baterie. Podívejte se, jestli mezi svými aktivitami najdete čas vyzkoušet ten či onen z naší nabídky krásných sportovních účesů. Najdete tipy a triky jak vytvořit účes z obrázku. Najdete tu i video, v němž Armin Morbach ukazuje několik variací, jak učesat oblíbený culík.

 • Atletky potřebují účes, který je pohodlný, jednoduše se upravuje a zároveň dokáže udržet vlasy pohromadě. Samozřejmě, atletky jsou specialistky ve výběru toho správného účesu pro svůj druh sportu. Kdo jiný stráví každý den několik hodin tréninkem a závody? Trojnásobná olympionička Sanya Richards-Ross (viz foto nahoře) má úžasný talent nejen co se sportu týče, ale má také mnoho zkušeností s vlasovým stylingem. Jamajská atletka reprezentuje USA a její hlavní disciplínou je běh na 400 metrů. Aby své středně dlouhé vlasy udržela mimo obličej, splete si copánek z předních vlasů. Ten začíná na jedné straně u spánku a končí na straně druhé.

  Styling: Utvořte pěšinku na straně a začněte splétat copánek z pramene vlasů asi 1 ½ palce tlustého, od pěšinky podél čela směrem na druhou stranu. Spletený copánek nad uchem zajistěte s pomocí gumičky, sponky nebo malého skřipce.

  Připravit ke startu, pozor, teď: připravte své vlasy na trénink.

 • Stylingoví pomocníci pro sportovní účesy

  Poletující vlasy kolem hlavy mohou při sportu překážet. Správné stylingové nástroje pomohou udržet vlasy na místě a Váš účes přežije i ten nejnáročnější trénink.

  Mezi tyto pomůcky patří gumičky, sponky, skřipce, lak na vlasy, pěnové tužidlo pro objem a stylingový vosk.

 • Sportovní účesy – Tipy & triky

  Nepoužvejte gumičky s kovovými částmi. Ty by mohly vést k poškození a zničení Vašich vlasů.

  Použijte velkou gumičku jako čelenku ke stažení vlasů kolem celého obličeje. Taková čelenka nejen že podrží Vaše vlasy na místě, ale také může být barevnou a zajímavou součástí Vašeho outfitu.

  Učešte své vlasy dozadu z čela do trendy patky, aby Vás vlasy neobtěžovaly a nebránily Vám v koncentraci. Ofina se může sepnout dozadu nebo rozdělit na strany, kde se připevní sponkami nebo klipsy, aby Vám nepřekážela.

  Používejte gumičky bez kovových částí, které mohou vlasy poškodit a vést k jejich polámání.

 • Doufáme, že Vás naše galerie bude inspirovat k vyzkoušení alespoň jednoho z krásných sportovních účesů.

  Vlasový a make up stylista Armin Morbach se s Vámi ve svém videu podělí o své zkušenosti. Tentokrát Vám ukáže variace na nejpopulárnější sportovní účes, vlasy stažené do culíku.

 • Video: Jak učesat culík

 • Galerie: Sportovní účesy

  Sportovní účesy: Emma Green

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Emma Green

  Švédská výškařka Emma Green ví, jak udržet své vlasy při závodech mimo hru. Její copánkový účes je zároveň velmi stylový.


  Styling: Rozdělte své vlasy pěšinkou uprostřed a vytvořte dva zapletené francouzské copy na obou stranách pěšinky až k úrovni uší. Copy by měly být co nejvíce utažené a co nejblíže pokožce hlavy. Potom dokončete pletení vlasů a spojte oba konce gumičkou.

  Sportovní účes: Allyson Felix

  © Getty Images  

  Sportovní účes: Allyson Felix

  Americká atletka si zaslouží obdiv pro své sportovní účesy. Používá čelenkovou gumičku ke stažení i posledního volného vlásku, který by mohl z culíku vyklouznout. Běžkyně rády drží své vlasy na uzdě tímto způsobem.


  Styling: Naneste na vlasy vosk a rovnoměrně rozdělte. Potom vlasy jemně sepněte do culíku ve středu zadní části hlavy. Pak si vlasy stáhněte gumovou čelenkou, která udrží každý pramínek vlasů, který by Vás jinak při sportu vyrušoval.

  Sportovní účesy: Funmi Jimoh

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Funmi Jimoh

  Vlasy americké dálkařce Funmi Jimoh při tréninku ani při závodech rozhodně nepřekážejí díky spletenému francouzskému copu zatočenému do nízkého drdolu. Takový účes vydrží celodenní extrémní aktivitu a zároveň vypadá sofistikovaně. Tento účes je vhodný pro jakoukoliv aktivitu, od tance přes skok přes překážky.


  Styling: Vytvořte pěšinku na straně a začněte plést francouzský cop od pěšinky na druhou stranu až k uchu. Potom sepněte všechny vlasy z krku a zatočte je do drdolu. Drdol zafixujte pinetami a přestříkejte lakem na vlasy.

  Sportovní účesy: Ariane Friedrich

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Ariane Friedrich

  Německá výškařka Ariane Friedrich je důkazem toho, jak krátké vlasy mohou být pro atlety pohodlné a stylové.


  Styling: Naneste na suché vlasy dostatečné množství vosku a potom vlasy vyčesejte nahoru. Jednotlivé pramínky mohou spadnout a účes pak působí ležérně. Účes zajistěte extra silným lakem na vlasy.

  Sportovní účesy: Anna Pierce

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Anna Pierce

  Běžkyně Anna Pierce má své červeně obarvené vlasy sepnuté do dlouhého culíku. Dává si vlasy z čela dozadu, protože nemá ráda, když jí při běhu padají do obličeje.


  Styling: Sepněte všechny vlasy s výjimkou ofiny do culíku a zajistěte gumičkou. Vlasy z ofiny natáhněte a zajistěte na vrcholu hlavy dvěma klipsy.

  Sportovní účesy: Blanka Vlasic

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Blanka Vlasic

  Dokonce i krátké vlasy se musí udržovat mimo obličej, aby nerušily koncentraci. Chorvatská šampionka ve skoku do výšky Blanka Vlasic si splétá vlasy kolem čela do copánku.


  Styling: Vytvořte pěšinku uprostřed vlasů a oddělte asi 2 palce široký pramen vlasů nad čelem. Spleťte tento pramen vlasů do francouzského copu směrem k uším. Konec copánku zmizí za uchem, kde může být upevněn sponkou nebo skřipcem.

  Sportovní účesy: Carolina Kostner

  © Getty Images  

  Sportovní účesy: Carolina Kostner

  V některých sportovních disciplínách jsou vlasové doplňky velmi žádoucí. Krasobruslení na ledě a gymnastika jsou toho důkazem. Krasobruslařka Carolina Kostner využívá svůj účes s doplňky, aby dosáhla vyšší známky za umělecký dojem.


  Styling: Oblíbeným účesem Caroliny Kostner je drdol umístěný ve střední výšce vzadu na hlavě. Drdol musí být dobře zajištěný pinetami, aby vydržel sportovní zátěž. Strategicky umístěné ozdoby a doplňky dále drdol podrží a zároveň dodají účesu styl a krásu.