Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Jemné a luxusní: Vlnité mikádo

Mikádo
Mikádo může vypadat ležérně i luxusně. Díky tomu je skvělou volbou pro mnoho příležitostí. Cameron Diaz (na PR eventu) a Michelle (na galavečeru) jsou toho důkazem.
© Getty Images

Variace na mikádo s jemnými nebo dobře tvarovanými vlnami jsou velmi populární. Mikádo se hodí do práce i na zábavu, a podle make-upu může vypadat ležérně, formálně, elegantně i jemně. Cameron Diaz, Michelle Dockery a další hvězdy ukazují různé styly mikáda a my Vám dáme tipy, díky kterým své vlnité mikádo dokonale učešete.

 • Mikádo s jemnými vlnami je ideální pro ženy, které chtějí během chvilky změnit účes z ležérního v elegantní. Cameron Diaz může celý den surfovat a večer jít na premiéru. Její jemné vlnité mikádo se dá snadno přizpůsobit oběma aktivitám. Nonšalantní a ženské mikádo nepůsobí vyumělkovaně během denních aktivit a ani příliš ležérně pro oficiální nebo slavnostní příležitosti. Michelle Dockery (viz foto výše) je důkazem toho, že mikádo je vhodné také pro gala večery.

 • Stylingové tipy pro vlnité mikádo

 • Pohled zezadu na vlnité mikádo Cameron Diaz.
  Pohled zezadu na vlnité mikádo Cameron Diaz.
  © Getty Images

  Vytvořit vlnité mikádo s pomocí kulmy je velmi jednoduché. Vpracujte do vlasů pěnové tužidlo a jednotlivé prameny vlasů natáčejte kulmou. Nechte každý pramen vlasů na několik vteřin kulmou prohřát a pak nově vytvořenou vlnu uvolněte.

  Pokud dáváte přednost mikádu s pevnými vlnami, stačí nechat kadeře spadnout na své místo. V opačném případě použijte hřeben se širokými zuby nebo kartáč a vlny rozčesejte, abyste získali jemné ležérní vlny.

  Jemné vlnité mikádo může vypadat také neupraveně, i kdyby jen skrývalo potřebu se jít ostříhat. Vosk na vlasy pomůže zvýraznit jednotlivé kadeře a vlny. Pramínky mohou mikádo oživit.

 • Make up pro vlnité mikádo

 • Vlnité mikádo Moreny Baccarin
  Vlnité mikádo Moreny Baccarin („Homeland“) se skvěle hodí na červený koberec slavnostních akcí. Vlny jsou krásně tvarované a plné lesku. Důraz je na očích s tmavými očními stíny.
  © Getty Images

  Přirozený tělový vzhled se dobře hodí k denním aktivitám jako je práce, nakupování, sportování nebo chůze. Použijte černou nebo hnědou řasenku a bezbarvý lesk na rty pro „nahý“ vzhled.

  Alternativně můžete použít jemně růžovou nebo hnědavou barvu rtěnky. Na naší fotce Cameron Diaz ukazuje mikádo a make-up vhodný pro obchodní setkání nebo slavnostní příležitost. Vybrala si růžovou rtěnku, růžová zdravíčka, černou řasenku a béžové oční stíny. Takový make-up změní celkový vzhled z ležérního na stylový. Make-up perfektně doplňuje vlnité mikádo. Velké náušnice jsou skvělou tečkou celého outfitu.

  Americká herečka Morena Baccarin se účastnila předávání cen Zlaté Globy 2013 s vlasy učesanými na vlnité mikádo. Pro tento speciální večer dodala svému mikádu elegantní nádech extra lesklými, dobře tvarovanými vlnami a dramatickými očními stíny.