Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Účesy z dlouhých vlasů mohou být ležérní i noblesní

Chtěli byste mít dlouhé vlasy? Osm z deseti žen by na tuto otázku automaticky odpovědělo „ano“. Je to pochopitelné, protože dlouhé vlasy vypadají velice žensky a lze je upravovat mnoha různými způsoby. Ukážeme vám ty nejpůvabnější.

 • Magická krása dlouhých vlasů závisí na správném střihu
  Magická krása dlouhých vlasů závisí na správném střihu
  © Getty Images

  Někteří z nás považují vlasy za dlouhé, až když měří více než 70 centimetrů Bez obav - my za dlouhé vlasy považujeme každou délku sahající k ramenům (přibližně 40 centimetrů. Aby byly opravdu krásné, potřebují dlouhé vlasy péči a zase jen péči. Aby držely tvar, potřebují čas od času dlouhé vlasy také zastřihnout.

  Dlouhé vlasy jsou skvělé, ale zeslabené a roztřepené konečky moc krásy nenadělají. U velmi dlouhých vlasů se roztřepeným konečkům zcela nevyhnete, ale s šetrnou péčí je můžete zredukovat na minimum. Dalším nepřítelem dlouhých vlasů je také jejich lámání. K třepení konečků a lámání vlasů dochází v důsledku jejich mechanického namáhání, kam patří fénování s vysokou teplotou, časté kartáčování a česání mokrých vlasů. Budete-li však se svou dlouhou hřívou zacházet správně, jistě se do ní doslova zamilujete (viz také kapitola „Péče o dlouhé vlasy“).

 • Co při péči o dlouhé vlasy dělat a co nedělat:

  • Vyhýbejte se každodennímu vysoušení vlasů fénem nebo uhlazování žehličkou, bez jejich ošetření vhodnými pečujícícími přípravky. Ideální je nechávat vlasy uschnout volně na vzduchu a a pouze čas od času – při k úpravě vlasů pro zvláštní příležitosti - používat nahřívané natáčky

  • Nestahujte si vlasy příliš často do pevného ohonu. Dochází ke zbytečnému namáhání kořínků a vlasy mohou začít vypadávat

  • Stylingové přípravky není nutné z vlasů večer odstraňovat nadměrným a nešetrným kartáčováním. Odstraníte je šamponem při dalším mytí vlasů. Je to snazší a k vlasům šetrnější způsob

  • Snažte se běžně používat spíše slabší stylingové prostředky, jako je vlasový vosk, stylingový krém nebo lak na vlasy s nižším fixačním účinkem

  • Základem silných a krásných vlasů je jejich správná výživa. Hlavními živinami pro zdravé vlasy jsou vitamin C, biotin, oxid křemičitý, zinek a kyselina listová. Jezte více ovoce, zeleniny, celozrnných potravin, mléčných výrobků, drůbeže a mořských ryb nebo užívejte potravinové doplňky s obsahem všech nezbytných živin
 • Účesy z dlouhých vlasů: Nejkrásnější účesy hvězd

  Amanda Seyfried

  © WireImage

  Amanda Seyfried

  Podstatou účesu Amandy Seyfried je celkový stupňovitý sestřih. Krásný lesk její dlouhé hřívy (60 centimetrů) je výsledkem šetrné a láskyplné péče.

  Vanessa Paradis

  © WireImage

  Vanessa Paradis

  Zpěvačka Vanessa Paradis vypadá jako hollywoodská diva z dvacátých let 20. století. K úpravě vlasů použila několik skřipců pro tvarování vln.

  Taylor Swift

  © Getty Images

  Taylor Swift

  Countryová hvězda Taylor Swift se nechala inspirovat stylem let šedesátých. Velmi dlouhou ofinu doplňují extrémně rovné vlasy. Její tmavě podbarvené oči nelze přehlédnout.

  Katie Holmes

  © WireImage

  Katie Holmes

  V tomto případě má Katie Holmes vlasy uměle prodloužené a vypadá dokonale. Velmi dlouhá ofina sčesaná na stranu vytváří ležérní elegantní styl.

  Keira Knightley

  © Getty Images

  Keira Knightley

  Díky krátké ofině sčesané na stranu a zvlněným konečkům vlasů působí Keira Knightley dívčím dojmem.

  Drew Barrymore

  © WireImage

  Drew Barrymore

  Drew Barrymore vypadá s objemným účesem úžasně. K vytvoření tohoto vzhledu je zapotřebí velkého množství laku na vlasy. Vlasy se musí natupírovat a zafixovat lakem na vlasy.

  Gwyneth Paltrow

  © FilmMagic

  Gwyneth Paltrow

  Gwyneth Paltrow předvádí, jak má vypadat uhlazený účes – hladký, lesklý a noblesní.

   

  Lively Blake

  Účes Lively Blake, protagonistky filmu Gossip Girl, je snem mnoha dívek. Její vlasy jsou blond, vlnité, lesklé a velmi husté.