Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Zapletené účesy v dirndl stylu i s návodem

Dirndl účesy
Kombinace tradičního s moderním: stočený copánek spletený s barevnou stužkou patří k právě modernímu dirndl stylu.
© Fairchild Archive

Když se v Mnichově přiblíží Oktoberfest, mnoho žen začne přemýšlet, jaký účes by se nejlépe hodil k jejich krojovaným šatům. Nechte nás, abychom Vás inspirovali moderními a okouzlujícími účesy v dirndl stylu.

 • Copánky, spletené copánky na vrcholu hlavy, copánky kdekoliv…existuje mnoho variant tradičního účesu, který se dřív nosil ke svátečnímu kroji. Jediné, co nelze vynechat je cop! Ať bude uhlazený nebo rozcuchaný, s doplňky nebo bez, zrale ženský nebo dívčí… to už je zcela na vás!

 • Podívejte se do naší galerie na nejkrásnější zapletené účesy v dirndl stylu.

 • Galerie: Zaplétané a elegantní

  Dirndl účes s copem a pěšinkou na straně

  © Fairchild Archive  

  Dirndl účes s copem a pěšinkou na straně

  Jak jednoduché a efektní! S takovým ležérně spleteným copem a pěšinkou na straně nemůžete udělat chybu. Tento účes vypadá obzvlášť dobře, pokud jsou Vaše vlasy dostatečně dlouhé, abyste je mohla nosit přehozené přes jedno rameno.

   

  Jak na to: Vpracujte do vlasů stylingovou pěnu a vlasy jemně natupírujte. Vytvořte pěšinku hluboko po straně a vlasy hoďte přes rameno. Začněte s pletením culíku vzadu na krku a hotový cop zafixujte gumičkou.

  Dirndl účes s vlnami a malými copánky

  © Fairchild Archive  

  Dirndl účes s vlnami a malými copánky

  Nemusíte nutně mít všechno svázané: rozpuštěná hříva vlasů je během Oktoberfestu také možná – dva malé copánky vpředu dodají Vašemu obličeji hloubku. Jemné vlny propůjčí celému vzhledu pocit jednoduchosti.

   

  Jak na to: Vytvořte pěšinku uprostřed a oddělte dva prameny z každé strany (vpředu). Tyto pramínky vlasů spleťte do copánků a zafixujte tenkými gumičkami. Na konce ostatních vlasů použijte kulmu a vytvořte decentní vlny. Celý účes zafixujte lakem na vlasy.

  Dirndl účes se šátkem

  © Fairchild Archive  

  Dirndl účes se šátkem

  Květinový šátek se dobře hodí k dirndl účesům, jako typicky ženský doplněk nabízí nádherný kontrast k tradičním chlapeckým koženým kraťasům zvaným Lederhosen. Takový doplněk je velmi univerzální: co třeba nechat vlasy rozpuštěné jen s několika malými copánky, anebo drdol nebo culík? Výběr je jen na vás.

   

  Jak na to: Vlasy učešte dle svého přání. Šátek složte do úzkého pruhu a obtočte kolem hlavy. Použijte sponky, abyste předešli uvolnění a posunutí šátku.  

  Dirndl účes s čelenkou

  © Fairchild Archive  

  Dirndl účes s čelenkou

  Utažený cop s pěšinkou uprostřed je klasikou stejně jako tradiční kroj. Čelenka tak dodává tomuto účesu něco navíc.

   

  Jak na to: Vytvořte přesně rozdělenou pěšinku uprostřed a vlasy uhlaďte. Přehoďte přes levé rameno a zapleťte do utaženého copu. Nakonec přidejte k účesu vhodně vybranou čelenku.

  Dirndl účes s culíkem a malým copánkem

  © Getty Images  

  Dirndl účes s culíkem a malým copánkem

  Oktoberfest je skvělou příležitostí pro trochu té hravé romantiky – romantické copánky jsou proto zcela na místě! Ležérní culík s drobnými copánky je decentní a působí velmi žensky.

   

  Jak na to: Rozdělte své vlasy narychlo vytvořenou pěšinkou na straně a oddělte malý pramen vlasů vpředu. Zapleťte jej do francouzského copu podél vlasové linie. Všechny vlasy nakonec vzadu na krku sepněte do culíku.

 • Účesy ve stylu dirndl: zapletené copy s doplňky

  Chcete vypadat během festivalu dobře, i když se budete houpat do rytmu na lavičkách nebo třeba jezdit na kolotoči? Pak vyzkoušejte zapletený cop spletený s barevnou stužkou (viz obrázek nahoře), dokonalý účes stvořený pro chvíle volna!

 • Návod krok za krokem:

  1. Sčesejte své vlasy dozadu a rozdělte je na dva stejně silné prameny.

  2. Každý z pramenů ve výši uší sepněte gumičkou do culíku.

  3. Ke každému culíku přidejte barevnou stužku, kterou omotáte kolem gumičky a zavážete na uzel.

  4. Oba culíky nyní zapleťte v copy. Stužky spleťte s ostatními vlasy do copů.

  5. Cop naaranžujte zprava doleva přes vrchol hlavy podobně jako čelenku a zafixujte na místě s pomocí sponek.

  6. To samé proveďte také s druhým copem na druhou stranu (zleva doprava).

  7. Konce copů schovejte pod Vámi vytvořené spletené copy a celý účes zafixujte lakem na vlasy.

 • Tip: Pokud jsou Vaše vlasy příliš krátké na tento složitý dirndl účes, nezoufejte: můžete své vlasy prodloužit s pomocí příčesku a kterýkoliv účes okamžitě vyzkoušet.

  Mimochodem, dirndl účesy nejsou atraktivní jen během Oktoberfestu, hodí se taky na svatbu nejlepšího přítele, oslavu narozenin milovaného člověka nebo na trendy koktailovou party.