Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Světoví hráči fotbalu a jejich účesy

Profesionální hráči fotbalu jako jsou Mario Götze, Mario Balotelli a Zlatan Ibrahimovic jsou populární nejen pro svoji atletickou zdatnost, ale také pro svůj styl, který je fotbalu na hony vzdálený. Fotbalový šampionát 2014 je právě v plném proudu a my vám ukážeme, jak si špičkoví fotbaloví hráči upravují své vlasy. Kromě toho, že uvidíte účesy obdivovaných fotbalových hvězd, můžete zde také najít praktické a zároveň moderní účesy, které se mohou hodit k vašemu životnímu stylu a pomohou vám vyhrát vaši vlastní hru.

 • Právě v době konání světového šampionátu ve fotbalu vám představujeme náš tým fotbalových hráčů, kteří možná vyhrají světovou soutěž o nejlepší účes. Účesy, které se nám líbily, jsou praktické i slušivé pro hráče fotbalu, fotbalové fanoušky i pro kohokoliv jiného

 • Jedenáctka fotbalových účesů

 • Tento fotbalový hráč z italského Palerma má své kořeny v Ghaně. Mario Balotelli hraje v italské národní lize. Ve svém domácím týmu AC Milán hraje jako střední útočník. Mario Balotelli je bezpochyby velmi extrovertním fotbalistou a rád experimentuje se svými vlasy. Svým účesem dokazuje, že i velmi krátké vlasy mohou být upraveny zajímavým způsobem. Sestřih na indiánský způsob je jistě nepřehlédnutelný. Vyholené vzory v maorském stylu po stranách hlavy doplňují účes indiánského bojovníka. Tento účes doplňuje výrazný vzhled Maria Balotelli, který se tak odlišuje od svých spoluhráčů a narušuje tak uniformitu tvořenou fotbalovými dresy.

  Němečtí hráči fotbalu Mats Hummels, Mario Götze a Bastian Schweinsteiger mají také zajímavé účesy. Jejich krátké účesy jsou celkem moderní, i když nejsou tak výjimečné, jako indiánské číro Maria Balotelliho. Všichni tři fotbalisti nosí krátké vlasy, i když by se našly rozdíly v absolutní délce vlasů a zvlášť pokud jde o délku vrchní vrstvy vlasů. Základní střih umožňuje jemné rozdíly v délce, podstřihu, i v konečné úpravě vlasů od ježka až po nagelované uhlazené vlasy. Všestrannostje důležitá nejen na fotbalovém hřišti.

  I další hráči naší „stylové jedenáctky“ vědí, jak zůstat ve hře. Ve Švédsku narozený Zlatan Ibrahimovic poutá pozornost svým drdolem, který již dávno není jen ozdobou ženských hlav. Herecká hvězda Jared Leto nedávno vstoupil na červený koberec s drdolem ve vlasech. Na druhé straně spektra můžeme najít italského reprezentanta Andrea Pirlo, který je skutečněoutdorovým typem s plnovousem a vrstveným účesem ve střední délce. Keisuke Honda z Japonska si své krátké tmavé vlasy odbarvil na blond a světový hráč fotbalu Gianluigi Buffon z Itálie používá čelenky nebo sponky, buď aby udržel vlasy mimo svůj obličej, nebo aby získal nejvíc bodů za účes.

 • Nové účesy zrozené na fotbalovém hřišti

  V naší galerii vám ukážeme jedenáct světových hráčů fotbalu s charakteristickými účesy, které doplníme o stylingové tipy. Jde jistě o výjimečnou skupinu osobností, které dobře vědí, jak využit svůj účes ke svému hvězdnému zjevu. Fotbaloví fanoušci, ale i chlapi, kteří by se ke stadionu ani nepřiblížili, rádi napodobují jejich styl. Jejich účesy mají rozhodně velké plus: úspěšně prošly sportovním testem, odolají větru, dešti, i naprostému propocení. 

 • Galerie: Fotbalisté a jejich účesy

     

  Účesy fotbalistů: Mats Hummels

  Mats Hummels z týmu Borussia Dortmund se v německém týmu Joachima Löwa stará o obranu.
   

  Na tomto snímku má vlasy učesané z obličeje. Jednoduchý účes sluší profesionálnímu hráči, ale bude slušet i komukoliv jinému.
   

  Styling: Použijte sprej se slanou vodou a vytvořte tak poněkud rozcuchaný účes. Trochu vosku na vlasy pomůže zvýraznit jednotlivé pramínky vlasů

     

  Účesy fotbalistů: Zlatan Ibrahimovic

  Švédská fotbalová hvězda bosenského původu Zlatan Ibrahimovic je střelcem prvoligového klubu Paris Saint-Germaine. Jako jeden z nejlepších střelců byl povolán do švédského národního týmu, který hraje na světovém fotbalovém šampionátu 2014.

   

  Drdol katapultoval Zlatana Ibrahimovice rovnou do předních linií vlasové módy. Právě teď jsou drdoly největším hitem, pokud jde o účesy pro muže. Hvězdy jako Jared Leto, Orlando Bloom a Joaquin Phoenix jsou toho důkazem.

   

  Styling: Rovné a uhlazené vlasy k hlavě mohou být kolem drdolu rozcuchané.

     

  Účesy fotbalistů: Andrea Pirlo

  Fotbalový záložník Andrea Pirlo (narozen v roce 1079) je jedním z fotbalových veteránů. Poprvé hrál za italský národní tým v roce 2002. Po světovém šampionátu 2014 chce nechat fotbalové hřiště mladším hráčům.

   

  Účes: Andrea Pirlo nosí jednoduchý vrstvený střih typický prooutdoorové typy mužů. Takový střih se hodí pro vlasy po ramena nebo i delší. Návštěva kadeřníka nemusí být pravidelná a styling je jednoduchý. Poněkud šlachovitá postava, ke které se hodí plnovous, „přirozenost“ je pro tento styl klíčovým slovem.

   

  Styling: Naneste si na prsty vosk na vlasy a zvýrazněte konečky vlasů. Používání vlastních rukou je u stylingu povoleno.

     

  Účesy fotbalistů: Mario Götze

  Bavorský fotbalista Mario Götze se letos opět dostal do německého národního týmu Joachima Löwa.

   

  Účes: Vlasy po stranách jsou sestříhány vrstveně. Trochu delší vlasy na vrcholu hlavy trčí nahoru.

   

  Styling: Vyfoukáním vlasů získáte dostatečný objem. Pro dokonalou fixaci použijte gel na vlasy.

     

  Účesy fotbalistů: Keisuke Honda

  Když Keisuke Honda nehraje zrovna v japonském národním fotbalovém týmu, je záložníkem týmu AC Milan.

   

  Účes: Jemně rozcuchané vlasy jsou sestříhány na krátko, obzvlášť nad čelem. Odbarvení vlasů na blond mu získalo docela velkou pozornost.

   

  Styling: Můžete použít trochu vosku na vlasy, abyste zvýraznili konce vlasů.

     

  Účesy fotbalistů: „Dante“

  Dante Bonfim Costa Santos hraje na světovém fotbalovém šampionátu 2014 za Brazílii. Jinak ho ale najdete na pravé nebo levé pozici obránce v bavorském fotbalovém klubu v Mnichově.

   

  Dante nosí přistřižené afro. (Ujistěte se, zda váš kadeřník skutečně umí ostříhat afro vlasy!)

   

  Styling: Vlasy rozčešte, dokud jsou mokré. Nejlepší je začít s afro účesem ještě ve sprše. Začněte rozčesávat konce vlasů a postupujte směrem k hlavě.

     

  Účesy fotbalistů: Gianluigi Buffon

  Gianluigi „Gigi“ Buffon (narozený v roce 1978) z italského Juventusu Turin je jedním z nejlepších brankářů světa a italským držitelem rekordu za nejvíce odehraných zápasů v národním fotbalovém týmu. V roce 2013 při své 136. hře za národní fotbalový tým dohonil svého kolegu Fabia Cannavaro.

   

  Účes: Vlasy jsou střižené do krátkého mikáda. Dlouhé vlasy nad čelem drží gumová čelenka nebo sponky.

   

  Styling: Použijte vosk na vlasy, abyste zabránili poletujícím vlasům.

     

  Účesy fotbalistů: Bastian Schweinsteiger

  Bastian Schweinsteigerje centrálním záložníkem v německém národním fotbalovém týmu, pokud zrovna nehraje v bavorském klubu FC Bayern v Mnichově.

   

  Účes: Na jaře letošního roku si své krátké vlasy ještě více zkrátil. Nyní své vlasy stříhá strojkem.

   

  Styling: Použijte gel na vlasy, pokud chcete zkrotit poněkud delší vlasy tohoto střihu. Při použití vosku na vlasy zůstane účes flexibilnější.

     

  Účesy fotbalistů: Lionel Messi

  Lionel Messi se narodil v roce 1987 v Argentině. Nyní je občanem Španělska a fotbalovým hráčem barcelonského klubu. Ve světovém fotbalovém šampionátu 2014 hraje za svoji rodnou Argentinu.

   

  Účes: Vlasy jsou sestřižené poměrně na krátko. Krátký sestřih v kombinaci s moderním strništěm mu propůjčují trochu hranatý vzhled.

   

  Styling: Messi nechává svůj styling na přírodě. Vosk na vlasy pomůže se stylingem, aniž by narušil přirozený vzhled.

     

  Účesy fotbalistů: Olivier Giroud

  Střední útočník Olivier Giroud má 192 centimetrů. Když nehraje zrovna za národní fotbalový tým své rodné Francie, hraje Premier League za anglický fotbalový klub FC Arsenal.

   

  Účes: Vlasy Oliviera Girouda jsou trochu podstřižené. Zjistíte to až na druhý pohled. Přirozené kadeře na vrcholu hlavy jsou relativně dlouhé, zatímco vlasy po stranách jsou střiženy velmi na krátko, nikoliv vyholeny.

   

  Styling: Nechte vlasy po umytí volně uschnout, aby se vytvořili nedbalé vlny. Nakonec můžete vlasy upravit trochou vosku na vlasy.