Schwarzkopf Professional
Regenerace vlasů

Krásné účesy pro těhotné ženy

Účesy pro těhotné ženy
Vrstvené střihy a plážové vlny jsou během těhotenství ideální.
© Fotolia

Během těhotenství je pocit pohody a spokojenosti se sebou důležitější než kdy jindy. Vypadat atraktivně je důležité a během měsíců očekávání vašeho děťátka se možná budete chtít připravit na náročné období po porodu. Navrhujeme krásný účes, který vypadá skvěle bez velkého úsilí.

 • Máme jednu dobrou zprávu a ještě jednu lepší! Začněme s tou lepší zprávou. Díky neustálému zvyšování hladiny estrogenu během těhotenství se objem vlasů u většiny žen navýší asi o 10 %. Vyšší hodnoty estrogenu prodlouží rostoucí a klidovou (telogenní) fázi každého vlasu. To vede k plnějším vlasům a mnoho žen pak má bohaté zářivé vlasů svých snů.

  Dobrá zpráva je, že hladina estrogenu a dalších hormonů se po porodu dítěte vrací k normálu (hladina estrogenu je nejvyšší ve třetím trimestru). To je dobrá zpráva, pokud jde o úsilí navrátit se k původní váze, ale objem vlasů se také vrátí k původní úrovni před těhotenstvím. Bohatší vlasy jsou v době těhotenství plném změn bonusem navíc. Tak si je užijte, dokud to jde!

  Ukážeme vám úchvatné moderní účesy, které se snadno nosí a udržují. A už jsme zmiňovali, jak krásně tyto účesy vypadají, i když přiberete pár kilo navíc?

 • Účesy pro těhotné: ležérní plážové vlny

 • Účesy pro těhotné ženy
  Drew Barrymore nosí v těhotenství ležérní plážové vlny.
  © Getty Images

  Jemné plážové vlny Drew Barrymore poutají mnoho pozornosti. Vypadá to, že si pozitivní náladu, která často těhotenství doprovází, velmi užívá. Tuto „těhotenskou rozzářenost“ mají na svědomí stoupající hladiny progesteronu spolu s dalšími hormonálními změnami.

  Krásné blond vlasy Drew Barrymore a ležérní plážové vlny se k této náladě perfektně hodí.

  Návod na účes:
  Armin Morbach ve svém výukovém videu ukazuje, jak učesat plážové vlny.

 • Video: Jak vytvořit plážové vlny

 • Účesy pro těhotné: moderní výčes

 • Účesy pro těhotné ženy
  Marion Cotillard v těhotenství nosí své vlasy stažené do výčesu.
  © Getty Images

  Klasický drdol vzadu nahoře na hlavě se snadno češe. Je to také praktické a elegantní řešení během měsíců očekávání vašeho dítěte. Vítaným bonusem je skutečnost, že vyčesané vlasy zpravidla dělají obličej štíhlejší.

  Návod na účes:
  Vpracujte do vlasů stylingovou pěnu ve velikosti lískového oříšku. Pak vlasy natupírujte a sepněte do vysokého culíku vzadu blízko vrcholu hlavy. Culík zatočte kolem své osy, až se přirozeně zkroutí a vytvoří drdol. K zajištění drdolu použijte pinetky.

 • Účesy pro těhotné: krátký sestřih

 • Účesy pro těhotné ženy
  Americká herečka Maggie Gyllenhaal dává během těhotenství přednost krátkému veselému střihu.
  © Getty Images

  Během těhotenství mnoho žen dává samozřejmě přednost krátkým vlasům před dlouhými. To má převážně dva důvody. Styling a péče o krátké vlasy je rychlejší a snazší než u dlouhých vlasů. Krátké vlasy rychleji uschnou a nemají tendenci k roztřepeným konečkům. Druhý důvod je osobní. Pro ty, které se stanou matkami poprvé, je změna účesu vnějším znamením vstupu do nové fáze života.

  Návod na účes:
  Na konečky vlasů použijte vosk na vlasy k vytvoření jednotlivých pramínků směřujících vzhůru, abyste podpořili radostný a veselý vzhled.