Schwarzkopf Professional
Regenerace vlasů

Rychlé účesy a stylingové techniky pro „Bad hair days“

Rychlé účesy a stylingové techniky
Chcete vypadat lépe a nemáte čas? Během chvilky můžete vypadat stylově jako Nicole Richie na této fotce. Vše co potřebujete je dobrý nápad a pár stylingových pomůcek.
© Getty Images

Vlasy na všechny strany, jsou jako sláma a vy se nestačíte divit, co se stalo s Vaším střihem? Pokud existuje něco jako „bad hair day“, tak právě to je ono! Nepanikařte! Máme pro Vás několik rychlých rad a stylingových triků. Pryč se špatnými dny!

 • Existují takové dny, kdy každý vlas na Vaší hlavě vzdoruje jakýmkoliv pokusům o účes. Podíváte se do zrcadla a divíte se, co se s Vašimi vlasy přes noc stalo. Včera byly Vaše vlasy nádherné. Teď, jen několik hodin později je zdání účesu nenávratně pryč.

  Pěšinka se musela sama posunout. Proč vypadají konce vlasů jako sláma? Gumička z culíku nechala na Vašich vlasech permanentní rigol, který odmítá zmizet. Včera jste měla pěkný střih, dnes je všechno pryč. Ať se snažíte sebevíc, každodenní styling si s takovým skličujícím úkolem dnes neporadí.

  To je ten okamžik pravdy a vy si vzpomenete, že čas běží, a podíváte se na hodinky. Samozřejmě, takové špatné dny a nedostatek času patří zpravidla neodmyslitelně k sobě! Špatný den nebo ne, přijít pozdě do práce, školy nebo na schůzku není řešení. Právě teď potřebujete osvítit, potřebujete rychlé řešení. Existuje možnost jak změnit tak špatný den a proměnit jej v povznášející zážitek? Vsaďte se! Podívejte se na naše triky a řešení, které pro Vás máme!

 • Tipy, triky a nástroje pro rychlé účesy

  Pomůžeme Vám najít různé možnosti, které vlasový styling nabízí, abyste zkrotili své neposlušné vlasy a dostali je zase do latě. Mezi užitečné pomocníky patří doplňky jako jsou gumové čelenky, žehličky a kulmy na vlasy, suchý šampon, a lesk ve spreji. Nezapomeňte ani na malé pomocníky jako jsou klipsy na vlasy, pinetky a gumičky. Špatný den vyžaduje nasazení celého arzenálu.

  V naší galerii řešíme rozmanité problémy s vlasy a ukážeme Vám rychlé účesy a šikovné triky, jak se s takovými potížemi vypořádat.

 • Galerie: Rychlé účesy

  Rychlé účesy: Přehlídka Dior

  © Getty Images  

  Rychlé účesy: Pěšinka hodně na straně

  Problém: Neposlušné vlasy na čele.

   

  Řešení: Vytvořte dlouhou pěšinku na straně, na druhé straně hlavy, než jste zvyklí. Použijte na ofinu sponku nebo skřipec, abyste vlasy přichytili na straně.

   

  Ať budou Vaše vlasy na čele nebo ofina dnes ráno neposlušné sebevíc, hřebínek nebo skřipec Vám pomůže ten vzpurný chaos opět zvládnout. Jednoduše své vlasy zkroťte, pokud se nechovají slušně. Nejdříve můžete vyzkoušet udělat jednoduše pěšinku trochu více na straně (jako Dior modelka na naší fotce) než jako obvykle u středu. Vaše vlasy se mohou chovat lépe, když budou přinuceny k novému účesu. Usmívejte se! Teď už vůbec nevypadáte neorganizovaně, vypadáte stylově!

     

  Rychlé účesy: Uhlazený look

  Problém: Vlasy se trčí na všechny strany a jindy nádherná struktura je pryč.

   

  Řešení: Vlasy vyrovnejte do rovna s pomocí žehličky na vlasy.

   

  Doplňky, které se používají k vytvoření culíku nebo vytvarování drdolu mohou zanechat na Vašich vlasech vymačkané rýhy nebo vlny. Proto je druhý den těžké si nechat vlasy rozpuštěné. Někdy se stane, že vlasy prostě po umytí a uschnutí nedrží tak, jak bychom si přáli. Žehlička na vlasy je záchrana! Nezapomeňte před použitím žehličky nanést na vlasy ochranný sprej a pak už nic nebrání ve vytvoření hladkého účesu ve stylu herečky Leighton Meester. Použijte žehličku a narovnejte své vlasy pramen po prameni. Jak uhlazený den!

  Rychlé účesy: Tina Hobley

  © Getty Images  

  Rychlé účesy: Vysoký objemný drdol

  Problém: Vlasy jsou zplihlé a smutně visí dolů.

   

  Řešení: Vlasy u kořínků natupírujte nebo natočte konce vlasů.

   

  Zplihlé vlasy potřebují více objemu a struktury. Můžete svým vlasům dodat obojí, objem i strukturu, s pomocí hřebene. Můžete vlasy u kořínků natupírovat, než některé z nich nebo všechny sepnete do culíku nebo drdolu. Více pohybu a objemu můžete dosáhnout také vyfoukáním vlasů s hlavou otočenou k zemi, zatímco občas vlasy zastříkáte lakem na vlasy. Pokud máte více času, natočte své vlasy na kulmu nebo použijte pěnové nebo umělé natáčky, abyste vytvořili jemné vlny. Herečka Tina Hobley je důkazem, jak okouzlující a roztomilý může takový ležérní účes být.

  Rychlé účesy: Kate Bosworth

  © Getty Images  

  Rychlé účesy: Lehce vyčesané vlasy

  Problém: Ať děláte cokoliv, vlasy nevypadají dobře.

   

  Řešení: Úplně jiný účes!

   

  Zkoušeli jste všechny předchozí účesy, ale tentokrát Vám žádný nesedí. To je ten pravý čas zkusit úplně nový účes! Zkuste třeba vlasy pinetami uchytit tak, aby byly sčesané na jednu stranu tak, jak jemá Kate Bosworth na našem obrázku. Oživte účes pomocí gumové čelenky nebo některé vlasy zafixujte do drdolu a ostatní nechte splývat. Další variantou je sepnout vlasy do culíku nebo je zakrýt trendy pokrývkou hlavy.

  Rychlé účesy: Jaime King

  © Getty Images  

  Rychlé účesy: Zapletený drdol

  Problém: Střih už není zrovna čerstvý ani elegantní.

   

  Řešení: Použijte skřipce nebo své vlasy zapleťte do copu.

   

  Když přijde špatný den, rychlé účesy jsou řešením poslaným z nebe. Gumové čelenky zachrání odrostlý vrstvený střih vlasů. Pokud si například necháváte narůst delší vlasy, můžete jednotlivé prameny stočit a ležérně je připnout vzadu na hlavě. Vlasy ověnčené spletenou korunou (viz. naše foto Jaime King) a nahrubo sepnuté vlasy jsou také velmi praktickým přechodovým účesem. Klasický uhlazený culík může také zachránit špatný den.