Schwarzkopf Professional
Regenerace vlasů

Objem pro jemné vlasy

Účesy pro jemné vlasy
Lana Del Rey je důkazem toho, že vlny a kadeře přidají pohyb a objem i jemným vlasům
© Getty Images

Stačí několik jednoduchých triků a Vašim jemným vlasům přidáte objem. I bez spousty času stráveného foukáním přes kulatý kartáč je možné jemným vlasům dodat dlouhotrvající objem. Je to o správném výběru optimálního účesu pro jemné vlasy a používání několika metod, které Vám budou nápomocné při vytvoření plného bohatého účesu

 • Mnoho žen si stěžuje na své jemné, zplihlé vlasy. Mají vlasy bez lesku a pohybu, připláclé k hlavě. Průměr jemných vlasů je pouhou pětinou průměru běžných vlasů, což vysvětluje nedostatek objemu. I když tloušťka vlasu je geneticky dána, stále můžeme jemným vlasům dodat vytoužený bohatý objem. Za dlouhé roky nám profesionálové poskytli arzenál vlasových účesů a stylingových metod, se kterými lze podpořit to nejlepší z toho, co nám matka příroda nadělila.

 • Jemné vlasy: účesy pro optimální objem

  Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

  Obecně lze říci, že kratší nebo středně dlouhé účesy jsou pro jemné vlasy vhodnější, než dlouhé vlasy, protože kratším vlasům je jednodušší dodat pohyb. Krátký (pixie) sestřih například přidá vlasům objem už jen díky svému střihu. Pokud i přesto Vaše srdce touží po dlouhých vlasech, měla byste zvážit vrstvený sestřih vlasů od profesionála Schwarzkopf. Pak můžete vlasy vyfoukat a přitom kartáčovat kulatým kartáčem směrem ven. Tak získáte dojem pohybu a přidaného objemu.

  Rychlá pomoc: Noste pěšinku na straně a každý den stranu střídejte. Díky takové změně budou vlasové kořínky vzpřímenější. Proto budou vlasy vypadat plnější a pohyblivější.

 • Účesy pro jemné vlasy: Bohatý účes díky sofistikované barvě

  Barva může díky hře světlejších a tmavších pramínků přidat jemným vlasům dojem většího objemu. Kúry pro barvené vlasy mohou také přispět k jemnému nadzdvihnutí a posílení vlasů. Tato kombinace skutečného posílení vlasů a optické iluze se vytvoří nejlépe při použití hnědých a blond odstínů.

 • Účesy pro jemné vlasy: Posílení vlasů díky stylingovým přípravkům

  Přípravky pro objem dodají Vašim vlasům více lesku. Speciální receptury produktů jako je šampon pro objem, sprej pro objem, pěna, pudr a sprej pro vyfoukání vlasů byly vytvořeny, aby Vaše vlasy vypadaly plnější a plné pohybu.

  Dejte pozor, abyste při mytí vždy pořádně vypláchli všechen šampon a stylingové produkty. Jinak by zbytky těchto přípravků mohli Vaše vlasy zatížit, což je zejména pro ženy s jemnými vlasy nežádoucí. Po umytí vlasů naneste balzám jen na konce vlasů (pod linii ucha), aby vlasy nepůsobily příliš těžce.

 • Účesy pro jemné vlasy: Stylingové nástroje k vytvoření objemného účesu

  Kromě rozčesání a učesání Vašich vlasů jsou hřebeny a kartáče užitečné k vytvoření bohatého objemu.

  Hřebeny a kartáče se mohou také použít k natupírování vlasů. Natupírované vlasy vypadají plnější. Když použijete kartáč ke zvednutí kořínků již při foukání vlasů, dodáte vlasům pohyb. Můžete také použít žehličku na vlasy, kulmu, difuzér nebo natáčky, abyste vlasy natočili. Kadeře a vlny ulehčí styling jemných vlasů a dodají dojem pohybu a bohatého objemu. Nezapomeňte při foukání vlasů foukat proti směru přirozeného růstu vlasů, abyste tak vlasům přidali objem.

  Vlasový expert Armin Morbach ve své videu ukazuje, jak v několika jednoduchých krocích přidat Vašim vlasům dodatečný objem.

  Doufáme, že fotografie hvězd a modelek v naší galerii Vás budou inspirovat a najdete ten správný účes pro Vaše jemné vlasy.

 • Video: Jak vytvořit úžasný objem vlasů

 • Galerie: Hvězdy a jejich účesy pro jemné vlasy

  Účesy pro jemné vlasy: Fearne Cotton

  © Getty Images  

  Účesy pro jemné vlasy: Extra velký drdol

  Fearne Cotton si češe své jemné vlasy do extra velkého drdolu. Moderátorka používá hřeben a vlasovou vycpávku, aby její vlasy vypadaly plnější, než ve skutečnosti jsou.

  Účesy pro jemné vlasy: Haylie Duff

  © Getty Images  

  Účesy pro jemné vlasy: Pramínky

  Haylie Duff ráda nosí dlouhé vlasy. Herečka si své hnědé vlasy nechala prosvětlit světlejšími pramínky, aby vlasům dodala plnost, zejména na koncích vlasů. Její vlasy vypadají plnější díky hře stínů a světlejších odlesků. Vlny dodají vlasům ještě více bohatého objemu.

  Účesy pro jemné vlasy: Rachel Zoe

  © Getty Images  

  Účesy pro jemné vlasy: Účes s ofinou

  Účes vlasové stylistky Rachel Zoe má dominantní extra dlouhou ofinu, která začíná na vrcholu hlavy a je vyfoukaná přes kulatý kartáč. Ani ofina a ani ostatní vlasy nejsou sestříhané. Tak její jemné vlasy získají plnější vzhled.

  Účesy pro jemné vlasy: Alexandra Christine Chiu

  © Getty Images  

  Účesy pro jemné vlasy: Vlny

  Vlasy Alexandry Christine Chiu jsou jemné, ale přesto se nechce rozloučit se svým dlouhým účesem. Vlny přinášejí jejím dlouhým vlasům potřebný objem. Volně poskládané kadeře a vlny jejích jemných vlasů poskytují dojem pohybu a bohatého objemu.

  Účesy pro jemné vlasy: Rachael Taylor

  © Getty Images  

  Účesy pro jemné vlasy: Mikádo

  Herečka a modelka Rachael Taylor nosí své blond vlasy v krátkém mikádu sestříhaném po bradu. Takový účes přidává jemným vlasům dojem většího objemu. Pěšinka na straně přidává také vlasům na pohybu.