Schwarzkopf Professional
Barvení vlasů

Vlasy a oblečení v barvách lesních plodů

Vlasy a oblečení v barvách lesních plodů
Nové módní barvy pocházejí z košíku s ovocem, jako jsou maliny, jahody, třešně, borůvky a ostružiny. Herečka Taylor Shilling (vlevo) a DJ Helena Atherton (vpravo) objevily tyto syté barvy pro svůj šatník a vlasy.
© Getty Images, Fotolia

Tento rok budou naše vlasy a oblečení zářit těmi nejsytějšími barvami přírody. Zářivé barvy jahod, malin, ostružin a borůvek inspirovaly nadcházející trend. Ukážeme vám, jak můžete tyto barvy využít ke svému prospěchu co nejlépe.

 • Jeden z módních trendů roku 2015 sbírá svoji inspiraci v lákavém světě barev lesních plodů. Tyto zářivé červené až modročervené barvy nyní dominují barvám vlasů i módních látek. Nové módní barvy začínají u jemnějších barev jako je jahodově červená a sahají až k hlubokým, sytým barvám malin, ostružin a borůvek. Jemnější pastelové odstíny těchto barev se také počítají.

  V naší galerii můžete najít nové oblíbené kombinace outfitu s vlasy, obojí v barvách lesních plodů.

 • Galerie: Módní barvy lesního ovoce

  Odstín vlasů a večerní šaty v barvě lesního ovoce

  © Getty Images  

  Odstín vlasů a večerní šaty v barvě lesního ovoce

  Přirozeně vypadající barvy jako hnědá anebo blond mohou vytvořit rafinovanou kombinaci s tmavě jahodovými večerními šaty.  

  Lesní ovoce ve vlasech a v outfitu

  © CN Digital Studio, Fairchild Archive  

  Lesní ovoce ve vlasech a v outfitu

  Tmavě ostružinová či borůvková i sytě jahodová budou nádherně ladit s vlasy v brusinkovém odstínu. Pokud svůj outfit anebo vlasy doplníte černou, budou tyto ovocné barvy ještě více zářit.

  Odstín vlasů a šaty v barvě lesního ovoce

  © CN Digital Studio, Getty Images  

  Odstín vlasů a šaty v barvě lesního ovoce

  Šaty v šťavnatých barvách malin a třešní jsou skvělou volbou především pro brunetky. Příjemné akcenty vytvoří i v kombinaci s černými nebo šedými vlasy. Dotek ostružinově fialové propůjčil tomuto outfitu nádech sofistikovanosti.  

  Barva vlasů v kombinaci s ovocnými tóny

  © CN Digital Studio, Getty Images  

  Barva vlasů v kombinaci s ovocnými tóny

  Tmavě borůvková bude lichotit ženám se středně světlými až hnědými vlasy, ovšem krásně v ní vyniknou i blondýnky nebo dámy s šedými prameny. Celkový dojem ještě více osvěží světlé tóny lesního ovoce v líčení či doplňcích.

  Barva vlasů v kombinaci s ovocnými tóny

  © CN Digital Studio, Getty Images  

  Barva vlasů v kombinaci s ovocnými tóny

  Černovláskám zase svědčí oblečení v barvě rybízu. To si ovšem mohou dovolit i blondýnky, například pokud do svého outfitu zakomponují černou.   

 • Jak si vybrat trendy barvy lesních plodů

  Ať si vyberete v barvě lesních plodů oblečení, vlasy, líčení nebo jen doplňky, zářivě červené barvy vás rozzáří mladistvou svěžestí. Tmavší odstíny lesních plodů vás rozzáří také a navíc vypadají velmi elegantně.

  Barvy lesních plodů se mohou kombinovat s širokou paletou dalších barev:

  Jasné zářivé barvy lesních plodů (jako je malinově růžová nebo červený rybíz) se dobře doplňují s bílou, námořnickou modří a černou (viz. DJ Helena, foto nahoře).

  Odstíny ostružin a borůvek budou vypadat lákavě v kombinaci se světlými odstíny šedé, béžové a žluté, stejně jako s popelavou blond a s blond vlasy.

  Barvy lesních plodů můžete kombinovat s kobaltově modrou, mechově zelenou nebo tyrkysovou, které celý vzhled oživí.

  Můžete také zkusit nosit kombinaci několika barev lesních plodů (jako Terry Schilling, viz. foto nahoře). Ale raději spolu nekombinujte více jak tři barvy.

 • Vlasy v barvě lesních plodů

  Téměř každé ženě budou vlasy v barvě lesních plodů slušet, pokud si vybere ten správný odstín, protože vlasy budou zářit leskem. Extra dávka lesku poskytne celému účesu zářivé barevné efekty. To platí obzvláště u tmavých barev lesních plodů. Tip: Vlasy obarvené v barvách lesních plodů potřebují speciální péči pro uchování barevné hloubky a zářivosti. Vždy proto používejte šampony a kondicionéry určené pro barvené vlasy.