Schwarzkopf Professional
Barvení vlasů

Mládí přijalo šedé vlasy

Šedivé vlasy
Podívejte se na elegantní stránku šedých vlasů! Konce vlasů v jasných barvách a vysoko vyčesaný culík oživují tento účes. Nad čelem začíná natočený dlouhý pramen vlasů, který spadá do obličeje.
© Getty Images

Jakmile se ženy zotaví z objevení prvních šedých vlasů, často spěchají, aby se obávané známky stárnutí zbavily. Ale počkejte, hvězdy jako Kelly Osbourne a Lady Gage si nyní záměrně barví každý vlas na své hlavě stříbřitě šedou. Šedé vlasy mají ve skutečnosti svůj vlastní půvab a šarm. Ukážeme vám všechny zábavné způsoby, jak učesat šedé vlasy.

 • Kelly Osbourne pořádně rozčeřila vodu, když se poprvé objevila se svými vlasy obarvenými na šedo. Lady Gaga, Marina Diamandis a Taylor Momsen čas od času mezi svými blond a brunet fázemi také zvolí šedou. Nejste zvědaví, proč si mladé ženy úmyslně barví své vlasy na šedo?

 • Šedé vlasy a odvaha překvapit

  Mladé ženy barvící si své vlasy na šedo nemají společnou jen barvu vlasů, ale také rády přitahují pozornost, jsou trendy a jistě také mají sebevědomí. A také udávají nové trendy. Dnes lidé rádi mluví o tom, když celebrity nebo top modelky změní barvu vlasů z blond na hnědou (jako Jessica Stam) nebo z tmavě hnědé na měděnou červenou (jako Bérénice Bejo). Když Katy Perry překvapila svými šmoulově modrými vlasy, byl ohlas samozřejmě o něco větší. Pokud jde o barvu vlasů, nemůže šedá barva jistě konkurovat zelené nebo fialové. Šedá na hlavách velmi mladých žen není tak skvělá pro svou barvu, ale protože je asociací stárnutí. Lidé jsou tak zvyklí zakrývat změny spojené se stárnutím, že pouhá myšlenka na úmyslné nabarvení vlasů na šedo může postavit veškeré zaběhnuté konvence na hlavu. Šedé vlasy na mladých hlavách přitahují pozornost už vzhledem k efektu překvapení. Tak proč si vlastně nepohrát se zastaralým klišé? Kelly Osbourne a dalším hvězdám se to povedlo s velkým úspěchem.

  A hra na boření konvencí pokračuje: Taylor Momsen a Lady Gaga si obarvily vlasy přírodním odstínem šedé s jemnými záblesky blond. Kelly Osbourne, Pink a Marina Diamandis své vlasy korunovaly tím, že jim dodaly babičkovský vzhled fialovým a růžovým nádechem a tmavými odrosty.

  Bez rozpaků se se svými šedými vlasy s barevnými akcenty a tmavými kořínky ukazují před kamerami, fanoušky a kritiky. Jsou unavené konformitou a jejich vzhled i postoj říká: „Nestaráme se o to, co si myslí ostatní!“ Ženy, které si rády hrají s barvou vlasů, patří většinou k mladší generaci věkového spektra. Může to ale udělat kdokoliv. Kelly Osbourne použila v interview tyto argumenty, když vysvětlovala, proč experimentuje s šedými vlasy.

  Kelly Osbourne nejvíc experimentuje s extravagantním vzhledem šedých vlasů. Dcera rockové legendy Ozzy Osbourna překvapila vlasy v různých odstínech šedé, včetně tmavě šedé, šedé s fialovým nádechem a karamelovými konci vlasů a světle šedé s dotekem růžové.

 • Šedé vlasy a make-up

  Krátké moderní střihy jako geo střih a ležérní vlny vypadají v šedé velmi dobře. Rozpuštěné vlasy s rovnou ofinou nebo mikádo jsou skvělou volbou, pokud jde o šedé vlasy. Make-up v zářivých barvách dodá šedému účesu říz. Růžová nebo korálově červená rtěnka a fialové nebo zelené oční stíny se budou k šedým vlasům dobře hodit.

  Podívejte se zblízka na mladé hvězdy a modelky s šedými vlasy v naší galerii.

 • Galerie: Hvězdy a modelky s šedými vlasy

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  Kelly Osbourne, dcera Ozzy Osbourna, dosud vyzkoušela různé odstíny šedé od uhlově šedé a po našedlou blond. Našedlé hnědé tóny velmi lichotí její pleti.

  Marina Diamandis s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Marina Diamandis s šedými vlasy

  Vlasy Mariny Diamandis („Marina and the Diamonds“) jsou uhlově šedé s tmavšími odrosty, které připomínají ležérní účesy našich babiček. Stužka dodává celému účesu mladistvý vzhled.

  Marina Diamandis s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Marina Diamandis s šedými vlasy

  Marina Diamandis předvádí, jak dobře se dají kombinovat stříbrné vlasy s geometrickými střihy a velmi jasnými barvami líčení. Marina má sytě růžovou rtěnku i růžová zdravíčka.

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  Světle fialový nádech ve světle šedých vlasech Kelly Osbourne dodává jejímu účesu šmrnc. Jasně viditelné tmavé odrosty dnešní mladé ženy netrápí.

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  Růžová a světle šedá se skvěle doplňují. Kelly Osbourne to dobře ví. Má své vlasy sepnuté do ležérního výčesu, který kontrastuje s řasenkou a hluboce černým topem jejích šatů.

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Kelly Osbourne s šedými vlasy

  Kelly Osbourne ráda nosí své vlasy na šedo. Zde si konce svých šedých vlasů namočila do červenavě fialového odstínu.

  Taylor Momsen s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Taylor Momsen s šedými vlasy

  Herečka, modelka a zpěvačka Taylor Momsen („Gossip Girl“) má stopu šedé ve svých blond vlasech, což působí velmi trendy.

  Lady Gaga s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Lady Gaga s šedými vlasy

  Trendsetterka Lady Gaga  přirozeně experimentuje se svými vlasy i s módou. Čas od času si své vlasy obarví na šedo. Své vlasy nosí, podobně jako Kelly Osbourne a Marina Diamandis, s mladistvě působící mašlí.

  Pink s šedými vlasy

  © Getty Images  

  Pink s šedými vlasy

  Vlasy Pink jsou téměř bílé. Tato barva vypadá velmi atraktivně s vlasy sčesanými rovně dozadu u hlavy. Krátký střih je velmi moderní. Jemný modrý pramínek na vrcholu hlavy tvoří hezký detail.