Schwarzkopf Professional
Barvení vlasů

Obrácené Ombre barvení: Blond vlasy s tmavými konečky

Ombre účes pro blondýnky: Poppy Delevingne
Britská modelka Poppy Delevingne je průkopnicí duší i srdcem. Není divu, že se stala jednou z prvních, kdo nosil novou „obrácenou ombre“ barvu.
© Getty Images

Barvení vlasů ve dvou barevných tónech zůstává populární. Dosud přijaly tento trend především brunetky. Nyní i blondýnky začaly obracet barevné stínování ze světlé k tmavým koncům. V naší galerii populární hvězdy představují atraktivní ombre barvení pro blondýnky

 • Jste blondýnka a chcete svoji barvu vlasů trochu okořenit? Vyzkoušejte obrácené barvení ve stylu ombre!

  Když je řeč o barvách, slovo ombre znamená přecházení odstínů ze světlé k tmavé, z tmavé ke světlé, nebo z jedné barvy do druhé. Dosud přijaly tento způsob barvení vlasů především brunetky, od tmavé ke světlým koncům. Nyní se k tomuto trendu přidaly i blondýny a barví si konce vlasů tmavým odstínem. Změna odstínů na tmavý začíná obvykle na úrovni ucha.

 • Ombre barvení od blond po tmavé konce: výběr atraktivního barevného přechodu

 • Ombre účes pro blondýnky: Kaley Cuoco
  Herečka Kaley Cuoco obarvila konce svých pískově plavých vlasů tmavě hnědou. Hnědá barva na jejích tmavých konečcích připomíná její přirozenou barvu vlasů, která je také vidět u kořínků
  © Getty Images

  Vaše volba barvy vlasů by měla vždy ladit s vaší přirozenou barvou pleti. Tmavě hnědé odstíny jdou vždy dobře ke každému odstínu plavé. Pro olivovou pleť se zvlášť hodí přechod od blond k srnčí hnědé, kaštanově hnědé nebo mahagonovým odstínům. Červené a měděné tóny sluší ženám se světlou pletí.

  Máte vlasy v barvě pšenice jako je má Poppy Delevingne (viz první obrázek nahoře)? Pokud ano, možná si vyberete na své konečky vlasů červenavě hnědou. Jemný zlatavý odstín jejích vlasů směrem ke konečkům plynule přechází do hnědé.

 • Ombre účes pro blondýnky: Kristin Cavallari
  Kristin Cavallari zde reprezentuje to nejlepší z kalifornských dívek. Na konce svých medově plavých vlasů přidala okouzlující hnědé odstíny.
  © Getty Images

  Pleť Kristin Cavallari připomíná zlatavou záři slunečných dnů a barva jejích očí je tmavší. Její variace na ombre účes zcela vyhovuje jejím přirozeným barvám. Medově plavé vlasy u kořínků přechází směrem ke koncům do hnědé. Vlasy u krku jsou barvené na hnědo a na povrch se dostává jen několik tmavších pramenů. To přidává jejím vlasům na přirozenosti.

  Blondýnkám, které dávají přednost světlým barvám, doporučujeme na konečky vlasů použít odstíny modré, lila, fialové nebo růžové.

 • Ombre barvení pro blondýny – několik tipů na barvení

 • Ombre účes pro blondýnky
  Jessie Malakouti přidala na konečky svých blond vlasů lila odstíny, zatímco Heidi Klum dala přednost tmavě růžovým pramínkům
  © Getty Images

  Barvení vlasů na blond vyžaduje dostatek zkušeností a hlavně je třeba dodržet instrukce k barvení. Jinak se můžete dočkat nechtěného barevného výsledku.

  Ombre barvení vlasů vypadá obzvláště přirozeně, pokud vlasy u kořínků už mají tmavou přírodní barvu. (viz ombre vlasy Kaley Cuoco). Konce vlasů by se měly obarvit odstínem, který připomíná přirozenou barvu vlasů.

  Dále můžete svoje vlasy s „obrácenou ombre“ barvou zvýraznit, když použijete sprej s mořskou solí. Obecně platí, že když po umytí na ještě vlhké vlasy nanesete sprej s mořskou solí, po uschnutí se automaticky objeví plážové vlny.

  Barvení vlasů ve stylu ombre se nejlépe hodí k přesně vytvořené pěšince uprostřed hlavy a jemným vlnám. Abyste podpořili barevný efekt, použijte lak na vlasy s extra leskem.

  Ombre vlasy vypadají obzvláště trendy s kontrastním přechodem barev. Nebojte se vyzkoušet ombre účes s přechodem od světlé po tmavou nebo od tmavé po světlou.