Schwarzkopf Professional
Péče o vlasy

Jsou silikony vhodné pro Vaše vlasy?

Silikonová péče o vlasy
Silikony propůjčí vlasům lesk a zdravý vzhled. Nicméně, silikony nejsou vhodné pro každý typ vlasů.
© Fotolia.com

Některé, ale ne všechny pečující produkty na vlasy, obsahují silikony. Podívejte se, čím jsou silikony pro vlasy prospěšné a který typ vlasů na ně dobře reaguje.

  • Silikony jsou často považovány za zázrak ve vlasové péči. Víte, proč se silikony přidávají do některých šamponů nebo vlasových kúr? Zjistěte, jestli vaše přípravky na vlasy obsahují silikony a zda jsou vhodné pro Vaše vlasy.

  • Typy vlasů, kterým svědčí vlasové produkty s obsahem silikonů

    Pečující přípravky na vlasy obsahující silikon vylepšují vzhled nezdravých, křehkých, zplihlých a poškozených vlasů s roztřepenými konečky.  Regenerační oplachovací kúry na vlasy a šampony dva v jednom často obsahují silikony, protože regenerují poškozené vlasy a zlepšují strukturu vlasu. Také některé stylingové přípravky obsahují silikony.

    Obalení vlasu silikonem pomáhá vrátit vlasu lesk a pružnost vlasům přirozenou. Po ošetření silikony se vlasy snadno rozčesávají. Obalení vlasů jemným silikonem má za následek zlepšení struktury a vzhledu vlasu. Ještě jednou, vlasová kutikula jemně obejme vlasové vlákno a zanechá vlas uhlazený a hedvábný. Zvýšený odraz světla díky regenerované uhlazené vlasové kutikule má za následek zvýšený maximální lesk vlasů.

    Silikony mohou být vytvořeny k různým účelům. Mohou mít tvar dlouhých řetězců, prstenců, nebo sítových jednotek.

    Některé silikony jsou rozpustné ve vodě, zatímco jiné nejsou. Nabízejí se v tekuté nebo těkavé podobě nebo ve formě krémové substance. Vlastnosti silikonů mohou být upraveny na míru podle specifických účelů.