Schwarzkopf Professional
Péče o vlasy

Buďte v pohodě – Letní vlasová péče

Summer Hair Care
Summer hair care must be refreshing to keep a cool head on hot days
© Getty Images

Vlasy obsahují 10 až 15 procent vody. V horkých dnech se část této vody odpaří. Je proto nezbytné tuto ztrátu vlhkosti kompenzovat a pravidelně doplňovat zásoby vody ve vlasech. Naše chladivé tipy pro vlasy Vám pomohou mít vlasy řádně hydratované i v těch nejteplejších dnech.

 • Všichni bychom si přáli, aby i během horkých letních dnů naše vlasy a pokožka zůstaly čerstvé. Vyzkoušejte naše tipy pro vlasovou péči a dopřejte svým vlasům pocit svěžesti po celé léto.

 • Letní vlasová péče: Vyberte si šampon a vlasové přípravky, které Vám dodají hydrataci a svěžest.

  Složení hraje roli: Přípravky letní vlasové péče by měly ideálně obsahovat keratin, panthenol, aloe vera a/nebo mátu. Tak budete mít pocit svěžesti po dlouhou dobu.

  Jemný postřik: Chladivé tělové spreje poskytují svěžest nejen pokožce těla, ale také pokožce hlavy. Svěží vůně je milým bonusem navíc.

  Pocení: Pocení ochlazuje pokožku a na hlavě také pomáhá distribuovat maz z pokožky na vlasy. Díky tomu a nadměrné produkci mazu v horkých dnech je nutné si vlasy častěji mýt. Vlasy je nejlepší mýt vlažnou vodou, což je prospěšné jak pro vlasy, tak pro pokožku a cirkulaci. Jemná péče také snižuje pocení.

  Extra dávka hydratace: Elixíry obsahující olej poskytnou vlasům, které byly vystaveny slunci, potřebnou hydrataci. Navíc mohou být pohodlně aplikovány na vlhké nebo suché vlasy.

  Chladivý efekt: Po dlouhém dni na slunci použijte vlasovou masku, která zklidní pokožku hlavy a dodá vlasům péči.

  Konec ztrátě vlhkosti na konečcích: Horké léto je obzvlášť náročné pro vlasové konečky. Přípravky pro konečky vlasů zabrání suchým a roztřepeným koncům.

  Svěžest zevnitř ven: Je důležité pít dostatečné množství vody. Nejlépe uhasíte žízeň neslazenou vodou bez bublinek.

 • Vlasový a make-up stylista Armin Morbach ve svém videu ukazuje jak ze sluncem poškozených vlasů v několika krocích vytvořit krásně zářivý účes.

 • Video: Jak proměnit poškozené vlasy v zářivý účes