flyaway-hair
Vlasový styling | Tipy a triky

Poletující vlasy pod kontrolou

Stačí vlasy jen jednou pročesat kartáčem nebo si přes hlavu ve spěchu přetáhnout rolák - a je to tady. Poletující vlasy nevypadají moc hezky a co je hlavní: obtěžují. Naštěstí není nijak složité učinit poletování vlasů přítrž.

Poletování vlasů je fyzikální jev. Tření vytváří statický náboj. Během tohoto procesu (též známém pod pojmem „ionizace“) se ve vlasech vytvoří malé kladně nabité částice. Jednotlivé vlasy tak získají kladný náboj a stejné náboje se jak známo odpuzují. V důsledku toho přestanou mít vaše vlasy půvab jako celek. Čím jsou vysušenější a čím více péče potřebují, tím je tento problém horší. Jaký je tedy nejlepší recept na „střapatou hlavu“? Po umytí šamponem na vlasy aplikujte oplachovou či bezoplachovou pečující kúru nebo sprej.

Prozradíme vám ještě jeden trik, s jehož pomocí zabráníte v poletování i suchým vlasům. Na dlaně si rozetřete minimální množství vlasového vosku nebo pomády a pak si jimi přejeďte přes dosud nepoletující část vlasů ve vzdálenosti cca 1 až 1,5 cm od hlavy. Výhoda této metody je, že takto zkrotíte neposlušné „rebely“, aniž byste museli nanášet stylingové přípravky na všechny vlasy. Místo vosku či pomády můžete použít i tonikum na konečky vlasů.

Poletující vlasy ukázníte i tak, že je pročešete vhodným kartáčem. Kartáče s přírodními štětinami zkrotí vaše vlasy lépe než kartáče se štětinami plastovými, navíc jsou šetrnější. Pokud vám vlasy poletují neustále, nastříkejte na štětiny kartáče trochu laku na suché či namáhané vlasy a vlasy jím pročešte.

Poletující vlasy – již nikdy více! Jak se zbavit statického náboje

  • Nekartáčujte si vlasy ihned po příchodu z chladného prostředí. Po vstupu do vytopené místnosti bude účinek statického náboje obzvláště silný.
  • „První pomoc“ ve chvílích, kdy je poletování vlasů na obtíž a nemůžete použít jinou metodu: rozetřete si na dlaně malé množství pleťového mléka a pak jimi velmi jemně přejeďte přes vlasy.
  • Kladný elektrický náboj, který je příčinou vlasové „anarchie“, neutralizují k tomuto účelu vyvinuté ionizační vysoušeče vlasů a kartáče.
  • Odstupňované sestřihy jsou k poletování vlasů náchylnější než delší a stejnoměrně zastřižené vlasy - ty jsou těžší a nemohou se zvedat tak snadno.
Objevte: Typy a triky

Související články