hair-spray
Vlasový styling | Pěnové tužidlo

Jak správně používat lak na vlasy

Lak na vlasy má ve své koupelnové skříňce naprostá většina z nás. Máme ho stříkat pouze seshora, abychom vlasům dodali požadované zpevnění, nebo jej lze aplikovat i ke kořínkům vlasů? Které laky bychom měli používat a k jakým účelům?

Haarspray
© Getty Images

Udržujete-li správnou vzdálenost, dokáže lak na vlasy hotové zázraky.

V nabídce je široké spektrum laků s pečujícím a stylingovým efektem na vlasy všech typů a na každou jejich strukturu (např. pro kudrnaté či barvené a tedy suché vlasy); současně existují laky na vlasy, které chrání před účinky intenzivního slunečního záření. Pro lidi citlivé na vůně jsou dokonce k dostání laky bez parfemace.

Lak na vlasy volte podle účelu. Přejete-li si nechat vlasům více přirozené volnosti, používejte laky se slabým tužicím účinkem. Naproti tomu lak se silným tužicím účinkem udrží vaše vlasy na místě i při silném větru a v téměř jakémkoli počasí. Možná jste svému důmyslnému účesu věnovali mnoho úsilí a chcete, aby nějaký čas zůstal bez poskvrny - v takovém případě vám skvěle poslouží lak na vlasy s ultra silným tužicím účinkem. Jiné laky jsou zase vhodné k úpravě jednotlivých pramenů či velmi krátkých účesů.

Jak správně používat lak na vlasy

 • Tip číslo 1:

  Nejmodernější laky na vlasy zabraňují slepení jednotlivých pramenů vlasů. Aby však kýženého účinku opravdu dosáhli, musíte lak držet ve vzdálenosti nejméně 30 cm od hlavy a sprejem neustále pohybovat.

 • Tip číslo 2:

  Než lak na vlasy použijete, ujistěte se, že tryska není ucpaná. V opačném případě by lak z trysky nevycházel v podobě jemné mlhy, ale spíše by stříkal a vlasy slepoval.

 • Tip číslo 3:

  Chcete-li vlasům dodat více objemu, aplikujte lak následujícím způsobem: Hluboce se předkloňte a vlasy zatřeste. Pak vlasy lehce přehoďte zpět dozadu. Zvedejte jednotlivé prameny vlasů a z kratší vzdálenosti pod ně nanášejte menší množsví laku. Než budete pokračovat u dalšího pramenu, nechte lak na vlasech krátce uschnout.

 • Tip číslo 4:

  Tip pro ženy s vlasy na mikádo: Mírně nadzvedněte krycí vlasy a lak aplikujte šikmo zezdola směrem ke konečkům. Tímto způsobem skvěle zpevníte zešikmené vlasy po stranách.

 • Tip číslo 5:

  Pro ty, co mají citlivou pokožku hlavy: lak na vlasy obsahuje alkohol, takže vlasy i pokožku hlavy vysušuje. Měli byste jej proto stříkat pouze na konce vlasů.

 • Tip číslo 6:

  Výrazného zpevnění vlasů a vysoké pružnosti docílíte tím, že je lakem důkladně přestříkáte a poté natočíte na nahřáté natáčky, použijete kulmu nebo konce vlasů vyžehlíte. A abyste zpevnili i finální tvar, nakonec ještě jednou vlasy přestříkněte, tentokrát již lehce. Takto se to dělá v zákulisí velkých módních přehlídek.

 • Tip číslo 7:

  Pokud se nepoužívá příliš, pomáhá lak na vlasy také proti mastnotě u kořínků.Tento trik můžete použít, pokud je ofina mastnější dříve než zbytek vlasů. Čerstvě umytou ofinu vyfénujte přes kulatý kartáč, aby se vlasy nedotýkaly pokožky a lehce přestříkněte.

 • Tip číslo 8:

  Máte-li vlasy mastné, nepoužívejte laky speciálně určené k tomu, aby vlasům kromě fixace dodaly více lesku (např. přípravky slibující ultra lesk, diamantový lesk, lesklé zpevnění apod.).

 • Tip číslo 9:

  Jednotlivé neposlušné pramínky snadno zkrotíte tak, že si trochu laku nastříkáte na ruce a pak jimi vlasy uhladíte.

 • Tip číslo 10:

  Víte, že lak na vlasy může krásně „srovnat“ i obočí? Před úpravou obočí na kartáček jednoduše stříkněte trochu laku na vlasy a ihned uvidíte výsledek.

Související články