prevent-splits
Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Roztřepené konečky: Jak třepení vlasů zabránit

Pokud nemáte vlasy ostříhané nakrátko, pravděpodobně velmi dobře znáte problém nepoddajných, vlnitých a suchých vlasů. Naše tipy vám pomohou se tohoto problému zbavit.

Spliss
© Veronique Beranger

Lesklé a zdravě vypadající vlasy bez roztřepených konečků – Jen správná péče je účinná!

Třepení konečků může způsobovat několik faktorů: suché vlasy, agresivní šampony, fénování při vysokých teplotách nebo příliš velké namáhání vlasů následkem barvení nebo chemického ošetřování. Konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé. Vlasy s roztřepenými konečky působí mdle a vypadají staře. Dlouhé vlasy sahající k ramenům také staré jsou. Do této délky dorůstají až tři roky.

Problém roztřepených konečků vyřeší kompletní péče

Šampony pro namáhané vlasy, balzámy, bezoplachová péče a smývatelné regenerační přípravky dodávají vlasům intenzivní péči. Díky tomu zůstanou konečky vlasů v dobré kondici alespoň do dalšího mytí šamponem.
Speciální šampon pro vlasy s roztřepenými konečky vám pomůže pouze v případě, že jsou roztřepené konečky jediným vaší problémem. Šampon smíchejte se stejným množstvím vody a naneste jej pouze je kořínkům suchých vlasů. S použitím malého množství vody nanesený šampon trochu napěňte a poté opláchněte. Při oplachování šampon dostatečně umyje i konce vlasů.

Obalení roztřepených konečků ochranným filmem

Speciální regenerační přípravky pro roztřepené konečky obsahují silikonový olej, který roztřepené konečky obalí průhledným filmem a vlasy regeneruje. Díky tomu vypadají vlasy zdravěji a méně střapatě. Mějte však na paměti, že speciální regenerační přípravky na roztřepené konečky byste neměli používat po každém mytí šamponem, protože silikonový film vydrží na vlasech i několik umytí a dodatečnou péčí byste mohli vlasy jen zatížit. Malé množství regeneračního přípravku na roztřepené konečky (1 – 2 kapky) můžete aplikovat přímo do suchých vlasů.

Zastřihnutí roztřepených konečků

Nejprve dobrá zpráva: Díky kvalitním produktům na trhu trpí roztřepenými konečky vlasů stále méně a méně lidí. Pokud se však s roztřepenými konečky přesto potýkáte, navštivte kadeřníka, který vám pomůže problém vyřešit. Jednou z technik, kterou vám může aplikovat, je překrytí roztřepených konečků horní vrstvou vlasů. Další možností je sestříhnutí konečků o 1 cm. Vlasy rostou o 1 – 1,5 cm za měsíc. Proto pokud budete chodit na sestříhávání konečků každých 8 – 10 týdnů, tak vlasy vám budou neustále růst. Výhodou pravidelného zastřihování konečků je, že vaše vlasy budou plnější a zdravě vypadající.

Nástroje, které s roztřepenými konečky zatočí

Potýkáte-li se s roztřepenými konečky pravidelně, rozhodně potřebujete kvalitní nástroje. Nepoužívejte levné hřebeny s tvrdými hroty a kartáče s kovovými štětinami. Namísto nich používejte kartáče s přírodními (kančími) štětinami a hřebeny vyrobené z pravé rohoviny nebo dřeva. Fungují velmi dobře. Vyhýbejte se také tupírovacím hřebenům a kartáčům, které jsou k vlasům obzvláště nešetrné.

Další tipy na roztřepené konečky

 • Tip číslo 1:

  Keratinové regenerační přípravky z kadeřnického salonu slibují úlevu od roztřepených konečků a kadeřavých vlasů až na šest měsíců. Při této péči používají kadeřníci vyšší teploty a speciální přípravky na roztřepené konečky, které vlasy uhladí. Díky tomu vypadají vlasy zdravé a hladší. Cena takového ošetření je však velmi vysoká.

 • Tip číslo 2:

  Kadeřník vám také může nabídnout stříhání nahřátými nůžkami. Tato metoda konce vlasů uzavře, ale funguje jen tehdy, když se používá pravidelně.

 • Tip číslo 3:

  Je-li to možné, měli byste se nějaký čas obejít bez horkého vzduchu z fénu či bez vlasové žehličky. Používáním těchto stylingových nástrojů se vlasy vysušují, což může přispívat ke vzniku roztřepených konečků.

 • Tip číslo 4:

  K vlasům se věnujte s velkou ohleduplností, zejména pokud jsou mokré. Po rozčesání je nechte viset volně a vysušujte je šetrně jen přitlačením ručníku, a nikoli silovým třením dosucha.

 • Tip číslo 5:

  Vlnitým vlasům s roztřepenými konečky prospějí regenerační přípravky bohaté na kvalitní lehké oleje, jako je například olej mandlový, jojobový, makadamový či arganový. Nepoužívejte olej olivový, poměrně těžký. Několik kapek oleje si jednoduše rozetřete mezi špičky prstů a do konečků vlasů jej jemně vmasírujte.