Barvy na vlasy | Zrzavé vlasové barvy

Barvení vlasů načerveno: Jděte s módou – zvolte červenou

Co se rusých vlasů týče, zahrnuje význam slova „červená“ neuvěřitelně široké barevné spektrum od hřejivé červenohnědé až po zcela purpurovou. Při barvení vlasů načerveno bývalo prvním krokem odbarvení. Díky novějším technologiím barvení je však nyní zapotřebí už jen zřídka.

Rot färben
© Getty

Rusé vlasy: Takhle krásně mohou vypadat.

Není pochyb o tom, že nejsilnějším aktuálním trendem v barvení vlasů je právě červená. Módní svět dnes doslova šílí po ohnivých měděných odstínech, které by sotva kdo označil za přirozené. Ještě nikdy nebyly rusovlasé modelky tak žádané! (www.modelswithredhair.com)

Máte-li vlasy po ramena, můžete se stát jednou z průkopnic tohoto trendu. Módní jsou zejména výčesy z rusých vlasů a melírované prameny měkce vlnitých rusých vlasů. Žádný trend však samozřejmě nikdy neexistuje bez „proti-trendu“ / Každou akci však provází reakce, a to platí i ve světě módy. Své příznivce si tak v roce 2011 najdou i namodralé odstíny rusých vlasů a radikálně krátké sestřihy s vyholenými vlasy na krku, jakožto i červený melír, který má v oblibě zpěvačka a modelka Rihanna.

Barvení vlasů načerveno:

Jak se stát módní rusovláskou.
 • Tip číslo 1:

  Obarvit si vlasy načerveno je hračka - pokud nevyžadujete světlejší barvu, než je přirozená barva vašich vlasů. Použijte smývatelnou barvu a můžete s novou barvou experimentovat bez obav o odrosty.

 • Tip číslo 2:

  Cesta od hnědých k zářivě měděným vlasům tradičně vedla přes odbarvování. Nejprve se odstranily tmavé pigmenty a poté se dodaly pigmenty červené. Zní to logicky. Nové dlouhotrvající barvy (se stupněm trvanlivosti 3) však vlasy i mírně zesvětlí, takže hnědé vlasy na zářivě červené promění přímo.

 • Tip číslo 3:

  Změnit barvu již odbarvených vlasů je často problematické. Pro rusé vlasy to však neplatí. Obecně lze říci, že červené pigmenty vlasy absorbují bez komplikací a při barvení nedochází k žádným nepříjemným překvapením

 • Tip číslo 4:

  Nejlepší cesta od šedých vlasů k rusým vede přes kadeřnický salon. V bílých vlasech se červené pigmenty zachycují odlišně v porovnání s přirozeně pigmentovanými vlasy. Než si bílé vlasy nabarvíte načerveno, poraďte se s odborníkem. Odborník posoudí kvalitu vašich vlasů i požadovanou barvu a postará se o to, aby výsledkem nebyly vlasy růžové apod.

 • Tip číslo 5:

  Barvení vlasů načerveno příliš nefunguje ani jako „opatření proti stárnutí“. Vlasoví stylisté považují červenou za světélkující reklamní nástroj pro obličej. Ať obličej vypadá jakkoli, bude přitahovat pozornost – a to znamená i k vráskám. Ženy, které chtějí vypadat co nejmladší, by se tedy měly červené barvě vyhýbat na sto honů. To platí zejména pro uměle vyhlížející odstíny červené, jako je červená s nádechem domodra

 • Tip číslo 6:

  Něžně a velmi přirozeně působí barvy vlasů na pomezí mezi blond a červenou. Tyto barvy jsou ideální pro ženy se světlou pletí a zelenýma nebo modrýma očima. Vlasy v odstínu rzi sluší zejména brunetkám s hnědýma očima.

 • Tip číslo 7:

  Pokud si na vlasy nanášíte červenou barvu v domácím prostředí, dejte pozor, aby neskončila také na oblečení, na koberci či dlaždicích. Červené skvrny jsou totiž neuvěřitelně odolné. Doporučujeme tmavé tričko nebo si kolem ramen přehodit ručník, který by v případě ušpinění nepředstavoval takovou ztrátu.

 • Tip číslo 8:

  Pokud si nejste jisté správným barevným odstínem, nevrhejte se do barvení po hlavě. Kdyby se experiment s červenou barvou nepovedl, čekalo by vás únavné odbarvování. Než se tedy pro určitou barvu rozhodnete– je chytré se poradit s tím, kdo zná váš vkus a jehož radám dokážete naslouchat.