Barvy na vlasy | Péče o barvené vlasy

Blond vlasy: Zachyťte sluneční zář...

Konečně blond! Když si změníte barvu svých vlasů na blond, určitě si ten báječný a uspokojivý pocit ze změny chcete udržet navždy. Pokud si osvojíte určité pečující rituály a budete používat správné produkty, nic by vám nemělo zabránit v tom, aby vás blond barva „bavila“ opravdu hodně dlouho.

Pflege blonde Haare
© Getty

Blond vlasy mohou být náročné a potřebují láskyplnou péči.

Ať jsou darem přírody nebo výsledkem barvení, blond vlasy potřebují více péče než tmavší odstíny vlasů. Plavovlásky od přírody se často také potýkají s mnohem jemnějšími vlasy než brunetky. Máte-li vlasy na blond obarvené, může se snadno stát, že po chemickém ošetření budou vypadat zplihle a nevýrazně.

Blond dokonale ladí se stříbrnou a zlatou

Krásu barvy svých vlasů můžete udržovat s pomocí produktů, které vaše vlasy nezatíží, ale přesto jim dodají svůdný lesk. Produkty s lehkou texturou a s velkým množstvím hydratačních látek zabraňují tomu, aby se záře vašich blond vlasů zhroutila v šedivou nudu. Speciální pečující produkty pro blond vlasy obsahují také ingredience, které absorbují vápník a hořčík obsažený ve vodě z kohoutku. Díky tomu budou vaše vlasy přirozeně lesklé. Možná budete chtít zajít ještě dál: Přidáte-li do vlasů zlaté a stříbrné pigmenty, zvýrazníte jejich barvu a rozehrajete je přitažlivými světelnými odlesky.

Blond – ukažte svoji oblíbenou barvu vlasů z té nejlepší stránky

 • Tip číslo 1:

  V letních měsících nevycházejte z domu bez ochrany proti UV záření! Světlé vlasy obsahují méně melaninu než tmavší odstíny vlasů, takže sluneční paprsky vaše vlasy mnohem snáze prostoupí. Obecně lze říci, že čím jsou vlasy světlejší, tím více ochrany potřebují.

 • Tip číslo 2:

  Mají vaše platinově blond vlasy nažloutlý nádech? Napravit to mohou šampony pro šedé či bílé vlasy, které nežádoucí žluté tóny neutralizují pomocí červenofialových pigmentů. Přírodními spojenci v boji proti nažloutlému nádechu vlasů jsou heřmánek a levandule. Mezi ingrediencemi produktů vlasové péče patří obě tyto bylinky k velmi oblíbeným stálicím.

 • Tip číslo 3:

  Objevil se na vašich blond vlasech nádech dozelena? Viníkem může být měď obsažená ve vodě z kohoutku. Možným řešením jsou kyselé oplachovací kúry. Můžete si ji připravit ze dvou polévkových lžic citronové šťávy, které rozmícháte ve sklenici vody, nebo z aspirinu, který také rozpustíte ve vodě.

 • Tip číslo 4:

  Odbarvené vlasy bezpodmínečně vyžadují, abyste jim každý týden dopřáli masku. Na rozdíl od balzámů obsahují vlasové masky aktivní ingredience, které pronikají hluboko do struktury vlasů. Každé odbarvování má za následek poškození povrchu vlasů – a pravidelné používání vlasových masek toto poškození zmírní.